آیا دولت باید بر مبلغ قرارداد بازیکنان فوتبال نظارت کند؟

حق نشر عکس isna

سازمان لیگ برتر فوتبال ایران با ارسال نامه‌ای به باشگاه‌های لیگ برتر، سقف بودجه باشگاه‌ها را در فصل آینده لیگ، ۱۵ میلیارد تومان تعیین کرد. این بودجه فقط قرار است صرف عقد قراردادها، ‌هزینه اسکان، اجاره هتل و سفرهای درون کشوری شود.

درباره تعیین سقف بودجه برای باشگاه‌های لیگ برتری چه فکر می‌کنید؟ آیا تعیین سقف بودجه می تواند مانع از قراردادهای میلیاردی بازیکنان فوتبال لیگ ایران شود؟ به نظر شما علت افزایش رقم قرارداد بازیکنان فوتبال در ایران چیست؟

طبق قانون جدید سازمان لیگ، تیم‌هایی که سهمیه حضور در لیگ قهرمانان آسیا را به دست آورده‌اند، حق دارند ۲۰ درصد افزایش بودجه داشته باشند. با توجه به این افزایش ۲۰ درصدی، تیم‌‍‌های فولاد خوزستان، پرسپولیس، نفت تهران و تراکتورسازی تبریز ۱۸ میلیارد تومان بودجه برای فصل آینده خواهند داشت.

با توجه به اینکه اکثر باشگاه‌های ایران از منابع دولتی بهره می برند، تعیین سقف بودجه چه تاثیری می تواند بر روی عملکرد این تیم ها داشته باشد؟

انتشار فهرست مبالغ قرارداد بازیکنان پرسپولیس در فروردین ماه باعث شد حساسیت‌ها در مورد مبالغ بالای دستمزد بازیکنان فوتبال افزایش پیدا کند. وزارت ورزش در واکنش به مبالغ بالای قراردادها جلساتی را با سازمان لیگ، فدراسیون فوتبال و وزارت صنایع برای تعیین سقف بودجه برگزار کرد و وزیر ورزش تاکید کرد که "جلوی قراردادها‌ی میلیاردی را خواهد گرفت."

پیش از این، سازمان لیگ برای کنترل رقم قرارداد بازیکنان "قانون سقف قرارداد" را تعیین کرده بود ولی در بیشتر مواقع، بازیکنان و باشگاه‌ها این قانون را رعایت نمی‌کردند.

درباره ورود دولت در قراردادهای بازیکنان فوتبال چه فکر می‌کنید؟ آیا اساساً دولت باید نظارتی در این زمینه داشته باشد؟ "تعیین سقف بودجه باشگاه" را چقدر روش موثری برای کنترل مبلغ قرارداد بازیکنان ارزیابی می‌کنید؟

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.