اعدام متهم پرونده اختلاس سه‌هزار میلیاردی؛ نظرات شما

حق نشر عکس MEHR

دادستانی تهران اعلام کرد که مه‌آفرید امیرخسروی، متهم اصلی پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی که پیش‌تر در دادگاه به جرم افساد فی‌الارض به اعدام محکوم شده بود، صبح روز شنبه سوم خرداد در زندان اوین به دار آویخته شده است. وکیل آقای امیرخسروی بعد از اجرای حکم به رسانه‌ها گفته است که حکم اعدام "بدون اطلاع او" به عنوان وکیل متهم اجرا شده است.

آقای امیرخسروی، متهم اصلی پرونده، صاحب چند شرکت بود که گفته می‌شد از طریق تبانی با رئیس شعبه بانک صادرات در کارخانه فولاد خوزستان، اسناد اعتباری به مبلغ چند میلیارد تومان گشوده‌، بی‌آنکه تمام یا دست‌کم بخش عمده‌ای از وجه این اعتبارنامه‌ها را پرداخته باشد.

شما درباره اعدام مه آفرید امیر خسروی چه فکر می‌کنید؟آیا به نظر شما این مجازات با جرم آقای امیر خسروی تناسب دارد؟ آیا شما با مجازات اعدام برای جرائم مالی سنگین و اختلاس‌های بزرگ موافقید؟

پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی سال ۱۳۹۰ به جریان افتاد و چهار متهم اصلی این پرونده از جمله مه‌آفرید امیرخسروی، بنیان‌گذار شرکت امیر منصور آریا به اعدام محکوم شدند. برای اطلاعات بیشتر درباره پرونده این اختلاس، مجموعه مطالب سایت بی بی سی فارسی در این باره را اینجا بخوانید.

روند پیگیری قضایی پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی که به بزرگترین اختلاس مالی در ایران مشهور است به نظر شما چگونه بوده است؟ آیا شما از روند رسیدگی و اطلاع‌رسانی درباره این پرونده راضی هستید؟

این پرونده به گفته مقام‌های قضایی تا سه سال پیش، بزرگترین اختلاس تاریخ ایران بود اما مسئولان قضایی اخیرا گفته‌اند حجم مالی پرونده بابک زنجانی سه برابر این پرونده است. با این حال اینها تنها موارد از پرونده‌های فساد مالی در ایران نیستند. نمونه‌های دیگر را در این گزارش بخوانید.

به نظر شما چگونه می‌توان از فساد مالی و اختلاس‌های بزرگ در نظام اقتصادی ایران جلوگیری کرد؟ آیا به نظر شما باید در ساختار قضایی و اقتصادی ایران تغییراتی صورت بگیرد؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.