عملکرد تیم فوتبال افغانستان در چلنج کاپ؛ نظرات شما

بازی تیم فوتبال افغانستان با مالدیو به ضربات پنالتی کشیده شد. در این بازی افغانستان ۱۰ بر ۹ از مالدیو شکست خورد و در جایگاه چهارم چلنج کاپ قرار گرفت. در پنجمین دوره چلنج کاپ، افغانستان تاکنون چهار بازی انجام داده است. در بازی اول در مقابل فیلیپین با تساوی بدون گل قرار گرفت. در بازی دوم در مقابل ترکمنستان مسابقه را با نتیجه سه بر یک برد، بازی سوم را در مقابل لائوس بدون گل به پایان رساند و بازی نیمه نهایی چلنج کاپ را با نتیجه دو صفر به فلسطین واگذار کرد و نتوانست به جام ملت های آسیا که سال آینده در استرالیا برگزار می‌شود راه یابد.

نقاط قوت و ضعف تیم ملی فوتبال افغانستان در این دوره از مسابقات چلنج کاپ به نظر شما چه بوده است؟ کدام بازیکنان به نظر شما عملکرد قابل قبولی داشتند؟فکر می کنید چرا تیم ملی فوتبال افغانستان نتوانست بر فلسطین پیروز شود و به مرحله نهایی دست یابد؟

هدایت تیم ملی افغانستان را در این بازی‌ها اریک روته مولر از کشور آلمان را بر عهده دارد. یوسف کارگر سرمربی این تیم به دلیل درگیری در بازی با لائوس در مرحله مقدماتی این رقابت‌ها، از هدایت تیم محروم بوده است. پیش از آغاز چلنج کاپ، تیم ملی فوتبال افغانستان سه بازی تدارکاتی با تاجیکستان، قرقیزستان و کویت انجام داد. افغانستان در مقابل تیم کویت که از تیم های طراز اول آسیاست، بازی خوبی ارائه داد و نتیجه بازی را سه به دو به کویت واگذار کرد.

عملکرد مربی های تیم فوتبال افغانستان و بازی های تدارکاتی این تیم را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ به نظر شما محرومیت یوسف کارگر چقدر بر عملکرد تیم ملی افغانستان تاثیر داشته است؟

اتوبوس حامل بازیکنان تیم ملی فوتبال افغانستان قبل از بازی با لائوس دچار سانحه شد و پنج نفر از بازیکنان اصلی در این حادثه زخمی شدند. شرایط آب و هوایی مالدیو و دوری راه استادیوم تا محل سکونت بازیکنان افغان در مالدیو از دیگر انتقادهایی بود که توسط مسئولان این تیم مطرح شده است.

به نظر شما شرایط و امکانات مکان بازی های چقدر در عملکرد تیم افغانستان تاثیر داشته است؟

تیم فوتبال افغانستان در رده‌بندی فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) مقام ۱۲۸ را دارد و در بین تیم‌های آسیایی در جایگاه ۱۸ قرار دارد. فوتبال افغانستان در سال‌های اخیر پیشرفت‌هایی داشته است؛ مقام اول در مسابقات قهرمانی کشورهای جنوب آسیا در سال ۲۰۱۳ را به دست آورده و جایزه بازی منصفانه فیفا در همین سال را نیز در کارنامه خود دارد. از شهرهای مختلف افغانستان گزارش شده که مردم افغانستان اخبار مربوط به مسابقات مالدیو را با علاقه دنبال می‌کنند.

مردم منطقه ای که شما زندگی میکنید چقدر به فوتبال علاقمندند؟ چقدر امکانات فوتبال بازی کردن در جایی که شما زندگی می کنید فراهم است؟

به نظر شما فدراسیون فوتبال افغانستان برای بهبود وضعیت فوتبال در افغانستان چه اقداماتی باید انجام دهد؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.