عملکرد تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی؛ نظرات شما

حق نشر عکس ISNA

تیم ملی والیبال ایران در سومین بازی خود در بیست و پنجمین دوره مسابقات لیگ جهانی والیبال، روز جمعه ۱۶ خرداد (۶ ژوئن) با تیم قدرتمند برزیل مسابقه خواهد داشت. تیم ایران در دو بازی دیگر در این لیگ، با نتیجه سه – هیچ از ایتالیا شکست خورد. اسلوبودان کواچ، سر مربی تیم ملی ایران معتقد است که دلیل شکست ایران در دو بازی امسال مقابل ایتالیا، ضعف در زدن سرویس و دریافت توپ‌های تیم مقابل بود.

پیش‌بینی شما از بازی ایران و برزیل چیست؟ دو بازی ایران و ایتالیا را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ تیم ایران در این دو بازی چه نقاط ضعف و قوتی داشت؟

این دومین حضور تیم والیبال ایران در لیگ جهانی والیبال است. سال گذشته تیم ایران در اولین حضورش در لیگ جهانی، نتایج درخشانی گرفت و از جمله توانست تیم‌های ایتالیا و کوبا را در زمین خودشان و تیم آلمان را در تهران شکست دهد. این نتایج و همین‌طور بازی‌های خوب ایران در مسابقات قهرمانی جهان باعث شد فدراسیون جهانی والیبال، تیم ایران را با وجود رتبه ۱۲ در رده‌بندی جهانی، در میان هشت تیم برتر در گروه‌بندی لیگ جهانی قرار دهد.

شما آینده والیبال ایران و جایگاه آن در سطح مسابقات جهان را چطور می‌بینید؟

رفتن خولیو ولاسکو، سرمربی مشهور آرژانتینی که سهم او در نتایج خوب سال‌های اخیر والیبال ایران در سطح اول جهان غیرقابل انکار است، از تفاوت‌های تیم امسال و سال گذشته است. با رفتن ولاسکو، فدراسیون والیبال ایران اسلوبودان کواچ صرب را استخدام کرد. کواچ با آن‌که بسیار جوان‌تر و در مربیگری کم‌تجربه‌تر از ولاسکو است اما چه در دوران بازیگری و چه در دوران مربیگری بسیار موفق بوده و افتخارات زیادی در کارنامه‌اش دارد. او به جوانگرایی شهرت دارد و از بازیکنان جوان‌تر در تیم استفاده کرده است.

به نظر شما تیم والیبال امسال با مربیگری کواچ با تیم سال قبل با مربیگری ولاسکو چه تفاوت‌هایی دارد؟ آیا استفاده از بازیکنان جوان نتیجه بهتری به دنبال داشته است؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.