آیا بازی‌های جام جهانی شما را شگفت زده کرده است؟

حق نشر عکس Reuters

بیشتر از یک هفته از آغاز جام جهانی برزیل ۲۰۱۴ می‌گذرد. در این مرحله از جام جهانی همه تیم‌ها دستکم یک بازی انجام داده‌اند. نتیجه بعضی از بازی‌ها برخلاف انتظار بوده و فوتبال دوستان را متعجب کرده است. مثلا اسپانیا، قهرمان اروپا و جام جهانی دوره قبل با دو باخت پی در پی با جام بیستم خداحافظی کرد. علاوه بر این تا کنون حذف استرالیا و کامرون هم قطعی شده است. تیم انگلیس هم با شکست در مقابل اوروگوئه در آستانه حذف شدن قرار گرفت. در این میان بازی‌هایی هم مثل بازی تیم ملی شیلی بهتر از انتظارات بوده و پیروزی دو بر صفر این تیم بر قهرمان جهان خیلی‌ها را شگفت زده کرد.

آیا نتایج بازی‌های جام جهانی تا کنون با پیش‌بینی‌های شما یکی بوده است؟ کدام یک از بازی‌های روزهای گذشته شما را بیش از همه شگفت‌زده کرد؟

به گفته ناظران سبک بازی بازیکنان، رویکردهای تاکتیکی و آرایش تیم تفاوت‌هایی با دور قبل داشته و شکل دفاع و حمله تغییر کرده است. از جمله اینکه بیشتر تیم‌ها پرس کردن را از خط دفاعی حریف شروع می‌کنند، در حالیکه در جام جهانی قبل تیم‌ها ترجیح می‌دادند بیشتر عقب بازی کنند و در زمین خود دفاع کنند.

استفاده از اسپری محوشونده توسط داورها در جام جهانی و تکنولوژی خط دروازه که برای اولین بار برای تشخیص دقیق عبور یا عدم عبور توپ از خط دروازه به کار گرفته شد نیز از تازه‌های جام جهانی امسال است.

آیا به نظر شما تکنیک بازیکنان در جام جهانی امسال با دوره‌های قبل فرق دارد؟

آیا استفاده از نوآوری‌های تازه به برگزاری بهتر و داوری دقیق‌تر منجر شده است؟

اگر مایلید در این برنامه شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.