طرح "حمایت از آمران به معروف"؛ مشاهدات و نظرهای شما

حق نشر عکس

تعدادی از نمایندگان مجلس ایران با تهیه طرحی قصد دارند از مجریان امر به معروف و نهی از منکر "حمایت ویژه" کنند. بر اساس طرحی که کمیسیون فرهنگی مجلس ایران تهیه کرده است، هیچ نهادی اجازه ندارد آمران به معروف را بازداشت یا مجازات کند. در این طرح مجریان امر به معروف و نهی از منکر از "برخورد فیزیکی" منع شده‌اند اما در عین حال برای افرادی که با "آمران به معروف و ناهیان از منکر" برخورد کنند، مجازات‌هایی در نظر گرفته شده است.

آیا شما موافقید که امر به معروف و نهی از منکر قانونمند شود؟ فکر می‌کنید قانونمند شدن امر به معروف و نهی از منکر چه تاثیر یا تبعاتی در جامعه خواهد داشت؟

مجتبی رحماندوست، نماینده مجلس و از طراحان این طرح در مورد آن گفته است :"در ماه‌های اخیر به کسانی که اقدام به امر به معروف و نهی از منکر کرده بودند، بی‌احترامی شد و چند تن از این عزیزان شهید شدند". او دلیل مطرح شدن این طرح را حمایت از افرادی عنوان کرد که به امر به معروف و نهی از منکر می‌پردازند.

نکات مثبت و منفی قانونمند شدن امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ به نظر شما آیا این طرح در راستای منشور حقوق شهروندی در دولت حسن روحانی است؟

نمایندگان مجلس در سال‌های گذشته چند طرح برای ساماندهی امر به معروف و نهی از منکر تهیه کردند که هیچ کدام به تصویب نهایی نرسید.

آیا این طرح این بار به نصویب نهایی خواهد رسید؟ در صورت تصویب این طرح، فضای جامعه را تا چه حد برای اجرای آن مناسب می دانید؟

اگر مایلید در این برنامه شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.