آیا با محدود کردن و کنترل شبکه‌های اجتماعی در شرایط بحرانی موافقید؟

پیکارجویان دولت اسلامی عراق و شام (داعش) همزمان با جنگ و تلاش برای گسترش حوزه نفوذ شان در شهرهای مختلف عراق، به طور گسترده ای از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند. آنها ویدئوهای فعالیت های شان را که گاهی حاوی صحنه های خشن و آزاردهنده است، روی یوتیوب می گذارند و در توییتر و فیسبوک، برای خود تبلیغ می کنند و سعی در جلب نیروی تازه دارند. دولت عراق، دسترسی به فیسبوک، توییتر و سایر سایت های اجتماعی را مسدود کرده است. طرفداران داعش همچنین سایت توییتر را متهم کرده اند که مانع حضور این گروه در توییتر می شود.

آیا شما موافق جلوگیری از فعالیت گروه های افراطی در شبکه های اجتماعی هستید؟ آیا با فیلتر کردن سایت های اجتماعی در موارد خاص، مانند اوضاع عراق موافقید؟

در افغانستان هم جنجالی شدن دور دوم انتخابات ریاست جمهوری، به بحث های داغ و در مواردی تند در شبکه های اجتماعی، به ویژه فیسبوک دامن زد تا جایی که سازمان ملل متحد از هوداران نامزدها در شبکه های اجتماعی خواست "از بیانیه‌های تحریک‌آمیز و الفاظی‌که موجب تفرقه‌های قومی می‌شود، اجتناب کنند."

نظر شما درباره فعالیت های فیسبوکی در دوره انتخابات افغانستان چیست؟ آیا شاهد فعالیت های تحریک آمیز و تفرقه افکنانه بوده اید؟ فکر می کنید جلوی اینگونه فعالیت ها باید گرفته شود یا با حفظ آزادی بیان، قضاوت را باید به مخاطب سپرد؟

اگر مایلید در این برنامه شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.

Page not found - BBC Persian