راه‌های مقابله با آزار جنسی دانش‌آموزان؛ نظرات شما

حق نشر عکس Reuters

در هفته‌های اخیر، گزارش هایی در رسانه های ایران درباره تجاوز و سوء استفاده جنسی از دانش آموزان دو مدرسه در تهران منتشر شده است. گزارش‌های اخیر حاکی از افزایش تعداد قربانیان تجاوز و سوء استفاده جنسی در یکی از این مدارس است.

آیا شما هم مشاهده‌ای از این موارد در مدارس دارید؟

جزییات پرونده‌های مورد بحث در ایران آشکار نشده و حتی از معاون فرهنگی آموزش پرورش نقل شده که این وزارتخانه نمی‌خواهد این موضوع رسانه‌ای شود.

نظر شما درباره رسانه‌ای شدن این اخبار چیست؟ تاثیر رسانه‌ای شدن خبرهایی از این دست چیست؟ اگر شما از نمونه‌ای از این نوع سوء استفاده‌های جنسی باخبر شوید، چه می‌کنید؟

حمیدرضا کفاش، معاون فرهنگی وزرات آموزش و پرورش ایران گفته است: ''ما ایرانی‌ایم و دوست نداریم وقتی یک اتفاق این چنینی در تهران می‌افتد، در رسانه‌های خارجی پخش شود در حالی که در کشورهای غربی روزی ۵ مورد از این اتفاقات می‌افتد و آنها اجازه نمی‌دهند کسی خبردار شود به هر حال کشور ما کشوری اسلامی است و به همین دلیل هم هست که چنین اتفاقاتی در ایران کم است. رسانه‌ای کردن پدیده‌های منفی نه در کشور ما که در همه کشورهای دنیا پسندیده نیست ولی آسیب‌شناسی چرا.''

میزان حساسیت در مورد سوء استفاده جنسی از دانش آموزان در جامعه شما چقدر است؟ آیا انتشار خبر این موارد بر میزان آن تاثیر می‌گذارد؟ به نظر شما آسیب‌شناسی پدیده‌هایی از این دست بدون رسانه‌ای کردن آنها امکان‌پذیر است؟ به نظر شما آموزش و پرورش برای جلوگیری از چنین اتفاقاتی چه کارهایی باید انجام دهد؟ وظیفه خانواده‌ها در مواجهه یا پیشگیری از چنین مواردی چیست؟

اگر مایلید در این برنامه شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.