مرحله حذفی جام‌جهانی ۲۰۱۴ برزیل، نظر و تحلیل‌های شما

حق نشر عکس Reuters

هشت تیم به مرحله یک‌چهارم نهایی جام‌جهانی ۲۰۱۴ برزیل راه یافته‌اند و هشت مسابقه دیگر از این جام هیجان‌انگیز باقی مانده است. این جام به گفته برخی کارشناسان، جذاب‌ترین جام‌جهانی تاریخ فوتبال بوده است. رکوردهای زیادی هم در این جام تاکنون به ثبت رسیده است. از بالاترین سرعت حرکت یک انسان با توپ در مسابقات فوتبال، که در هنگام گل زدن به اسپانیا به نام آریل روبن هلندی ثبت شد، تا بیشترین دفع توپ توسط یک دروازه‌بان؛ رکوردی که از آن تیم هاوارد دروازه‌بان آمریکا شد. صد و چهل و شش گل این جام تا اینجا، تعداد گل‌های این جام جهانی را از کل گل‌های جام جهانی قبلی بیشتر کرده است. در مرحله گروهی صد و سی و شش گل زده شد که رکوردی در جام جهانی محسوب می‌شود. به نظر شما هیجان‌انگیزترین بازی جام‌جهانی ۲۰۱۴ برزیل تا اینجای کار، کدام مسابقه بوده است و چرا؟ چه عاملی باعث افزایش جذابیت این جام شده است؟

این دوره بازی‌های جام‌جهانی به یکی از غیرقابل پیشبینی ترین دوره‌ها بدل شد. تغییر نتایج بازی‌ها در وقت‌های اضافه و به ثمر رسیدن بیشترین گل در بیست دقیقه پایانی بازی‌ها، درکنار صعود غیرمنتظره بعضی تیم‌ها، از جمله عواملی است که پشبینی صعود کنندگان به مرحله نهایی را دشوار کرده است. مکزیک و دفاع جانانه‌اش، الجزایر و تسلیم ناپذیری‌اش، آمریکا و روحیه تیمی‌اش، "حذف شدگان سربلند" این دوره رقابت‌ها لقب گرفته اند. چه تغییراتی در سبک بازی تیم‌ها ایجاد شده، چه اتفاقاتی در فوتبال جهان افتاده و به نظر شما این تیم‌ها چه ویژگی‌هایی داشتند که شگفتی‌ساز شدند؟

هشت تیم ادامه دهنده رقابت‌ها همگی سرگروه‌های مرحله مقدماتی هستند. با انجام چهار بازی تکلیف تیم‌های راه‌یافته به مرحله نیمه نهایی مشخص خواهد شد. بالاترین سطح فوتبال جهان و حساس‌ترین بازی‌ها را در روزهای جمعه و شنبه شاهد خواهیم بود.

به نظر شما کدام چهار تیم در جمع تیم‌های مرحله نیمه‌نهایی خواهند بود؟ پیشبینی شما از قهرمان این دوره جام‌جهانی چیست و بهترین بازیکن فوتبال جام‌جهانی ۲۰۱۴ برزیل از نگاه شما کدام است؟

اگر مایلید در این برنامه شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.