آیا بر رفتار مهدکودک با فرزندتان نظارت دارید؟

حق نشر عکس Reuters

بازنشر ویدئویی از بدرفتاری با یک کودک خردسال در مهدکودکی که به نظر می‌رسد درایران است واکنش های زیادی را در شبکه های اجتماعی ایجاد کرده است. بسیاری از کاربران ایرانی درباره کیفیت مراقبت از کودکان در مهدکودک‌ها و ضرورت نظارت جدی بر کار و رفتار مربیان مهد ابراز نگرانی کرده اند.

وضعیت و کیفیت بهداشتی، آموزشی ونوع رفتار مربیان مهدکودک ازعمده ترین دغدغه‌های مادرو پدرهایی است که فرزندانشان را به مهدکودک می‌فرستند. براساس قوانین ایران سازمان بهزیستی مسئول بازرسی و رسیدگی به کیفیت و وضعیت بهداشتی و آموزشی مهدکودک‌ها در ایران است.

در جایی که شما زندگی می‌کنید وضعیت بهداشتی و آموزشی و نحوه نگهداری از کودکان مهدکودک‌ها چگونه است؟ چه نظارت‌هایی بر کیفیت مهدکودک‌ها می‌شود؟ آیا خودتان بر عملکرد مهد کودک یا نحوه رفتار کارکنان و مربیانش با کودک‌تان نظارت می‌کنید؟

مهدکودک اولین تجربه جداشدن کودک از خانه است. به جز بعضی از مادران شاغل که گزینه دیگری به جز سپردن کودکانشان به مهد ندارند، بعضی مادر و پدرها هم معتقدند بهتر است که کودکشان از سنین پایین ساعت‌هایی از روز دور از خانواده باشد تا در آینده بهتر و راحت‌تر بتوانند وارد مدرسه و جامعه شوند.

آیا شما فرزندتان را به مهد کودک فرستاده‌اید؟ دلیل شما برای این کار چه بوده است؟

آیا به نظر شما به مهد سپردن کودک از سنین پایین برای کودک مفید است؟ فکر می‌کنید تاثیر مثبتی در مدرسه رفتن کودک خواهد داشت؟

آیا شما تجربه‌ای از پیشرفت فرزندتان در مهدکودک داشته اید؟

اگر در مهدکودک کار می‌کنید، یا فرزندتان را به مهد کودک می فرستید، با چه مشکلاتی رو به رو هستید؟

اگر مایلید در این برنامه شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.