بهترین های جام جهانی ۲۰۱۴ از نگاه شما

حق نشر عکس Getty Images

جام‌جهانی ۲۰۱۴ برزیل دیشب یکشنبه (۱۳جولای/۲۲ تیر) با برگزاری بازی فینال، پس از یک ماه پر از هیجان و اشک و لبخند؛ پایان یافت. تیم‌های بزرگی در این دوره مسابقات پا به میدان گذاشتند. تیم‌هایی همچون آمریکا، الجزایر و کلمبیا شگفتی ساز شدند و بزرگانی همچون اسپانیا، ایتالیا ناباورانه از دور گروهی رقابت‌ها حذف شدند. رکوردهایی نیز در این دوره جام‌جهانی شکسته شد.

به نظر شما زیباترین گل، تیم برتر، تیم شگفتی‌ساز و با اخلاق‌ترین تیم این دوره از مسابقات کدام تیم بود؟ بهترین بازیکن فوتبال این دوره از نگاه شما چه کسی بوده است؟

تیم‌ملی فوتبال برزیل حالا بنا به نظر برخی کارشناسان باید به طور ریشه‌ای به باز تعریف پایه‌ای فوتبال خود بپردازد. دریافت ۱۰ گل در دو مسابقه پیاپی این تیم را از این نظر در رده کره ‌شمالی و عربستان قرار داده و از جام‌جهانی ۱۹۶۶ تاکنون اولین بار است که میانگین گل منفی در کارنامه برزیل ثبت می‌شود. با این حال عده‌ای معتقدند جام‌جهانی ۲۰۱۴ برزیل یکی از بهترین‌های تمام دوره‌های جام‌های جهانی بوده است. بیشترین گل زده در یک جام، غیرمنتظره بودن نتایج، جو حاکم بر ورزشگاه‌ها و شهرهای محل برگزاری از جمله دلایل برخی کارشناسان است. شهر ریو دو سال دیگر میزبان بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ نیز هست. مسئولان برزیلی در یک کنفرانس مطبوعاتی گفتند برای پاکسازی ساحل‌ها، بهبود وضعیت آب دریا آماده‌اند و تسهیلاتی برای "حضور ترکیب جمعیتی واقعی‌تری از مردم برزیل در ورزشگاه‌ها" در نظر دارند.

نظر شما در مورد نحوه برگزاری جام‌جهانی ۲۰۱۴ و میزبانی کشور برزیل در این دوره چیست؟ کیفیت مسابقات این دوره جام‌جهانی از نظر شما در چه سطحی بود؟

یکشنبه شب (۱۳ جولای/۲۲ تیر) فینال جام‌جهانی ۲۰۱۴ برزیل برگزار شد. سومین رویارویی آلمان و آرژانتین در دوره‌های جام‌جهانی در حالی انجام شد که در دیدارهای قبلی سهم هر تیم یک پیروزی بود.

آلمان در این جام تیمی بسیار منسجم و تشنه گل نشان داده بود و از آن سو، آرژانتین با اینکه نتایج پر گلی نداشت، اما مشخص بود که با برنامه و فارغ از احساسات بازی می‌کند. تلاش پایاپای دو تیم در نود دقیقه راه به جایی نبرد و در حالیکه به نظر می‌رسید دو تیم از نظر عصبی و بدنی زیر فشار خرد کننده‌ای بودند، سرانجام تنها هشت دقیقه تا پایان نیمه دوم وقت‌های اضافه، گل دراماتیک گوتزه تعویضی؛ قهرمانی چهارم تیم‌ملی آلمان در جام‌جهانی را رقم زد. مسی بهترین بازیکن و نویر هم بهترین دروازه‌بان جام شدند.

نظر شما در مورد بازی فینال چیست؟ در مورد انتخاب بهترین بازیکن و دروازه‌بان چه فکر می‌کنید؟

اگر مایلید در این برنامه شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.

Page not found - BBC Persian