عملکرد تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی؛ نظرات شما

حق نشر عکس Getty

صعود تاریخی تیم ملی والیبال به مرحله نهایی لیگ جهانی و نتایج جالبی که تیم در طول بازی های گذشته داشته واکنش‌های مثبتی به دنبال داشته است. این تیم در هفته ششم لیگ جهانی والیبال برای دومین بار لهستان را شکست داد و با کسب امتیاز لازم، جواز حضور در مرحله نهایی را دریافت کرد. این دومین حضور ایران در لیگ جهانی والیبال است.

نظر شما درباره صعود تاریخی تیم والیبال ایران به مرحله نهایی لیگ جهانی چیست؟

تیم ملی والیبال ایران درمرحله نهایی در یک رقابت بسیار نزدیک و دیدنی با نتیجه ۲-۳ مغلوب روسیه شد. ست اول تا سوم به ترتیب با نتایج ۲۵-۱۸، ۱۸-۲۵، ۲۱-۲۵، ۳۷ به یک برد و دو باخت ایران انجامید. ست چهارم را ایران در یک بازی نفس گیر ۳۷ بر ۳۵ از روسیه برد و بازی به ست پنجم کشید. در ابتدای ست پنجم ایران ابتدا پنج امتیاز از حریف پیش افتاد ولی بازیکنان روسیه در ادامه به بازی برگشتند و در نهایت ۱۵ بر ۸ به پیروزی رسیدند.

به نظر شما بازی اخیر ایران و روسیه چطور بوده است؟ چرا ایران در ست چهارم به چنین نتیجه‌ خوبی دست یافت ولی در ست پنجم موفق نشد؟

ایران روز جمعه با تیم برزیل روبرو خواهد شد. تیم ملی والیبال ایران با روسیه و برزیل در گروه دوم مرحله نهایی قرار دارد. در گروه اول این رقابت‌ها ایتالیا، آمریکا و استرالیا قرار دارند. دو تیم برتر هر گروه به مسابقات نیمه نهایی راه پیدا خواهند کرد و به صورت ضربدری با هم بازی می کنند تا تکیف دو تیم فینالیست این دوره مشخص شود.

ایران درمرحله قبل چهار بازی با تیم قدرتمند برزیل داشته است؛ یک باخت و یک برد در برزیل و یک باخت و یک برد در دیدار برگشت در تهران داشته است.

پیش‌بینی شما از مسابقه روز جمعه ایران و برزیل که در یک کشور سوم (فلورانس ایتالیا) برگزار می‌شود چیست؟

تیم والیبال ایران با بازیکنان جوانش در سال‌های اخیر روند صعودی داشته و والیبال ایران را در منطقه و جهان در جایگاه خوبی قرار داده است. مصطفی کارخانه، سرمربی سابق تیم ملی والیبال با اشاره به موفقیت‌های اخیر تیم ملی به ایسنا گفته است که حفظ این موفقیت‌ها سخت‌تر از کسب آن است و برای تکرار و تثبیت این موفقیت‌ها همه سازمانها و ارگان‌ها از جمله وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و مجلس ایران باید حمایت‌های لازم را از والیبال انجام دهند.

درباره عملکرد فدراسیون والیبال در استعدایابی برای تیم والیبال در سال‌های اخیر چه فکر می‌کنید؟

به نظر شما چگونه تیم ملی والیبال بزرگسالان می‌تواند این روند رو به صعود را حفظ کند؟

آیا موفقیتهای تیم ملی والیبال ایران در افزایش محبوبیت والیبال در ایران تاثیر داشته است؟

اگر مایلید در این برنامه شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.