جدا کردن زنان و مردان در شهرداری تهران؛ نظرات‌شما

حق نشر عکس MEHR

شهرداری تهران اخیرا در مصوبه‌ای به ادارات زیرمجموعه‌ خود دستور داد در جهت "آرامش و آسایش بیشتر کارکنان"، محل استقرار کارمندان زن و مرد را از یکدیگر جدا کنند. در این مصوبه تمام مدیران زیرمجموعه شهرداری تهران نیز موظف شده‌اند که صرفا از نیروهای کارمند مرد جهت سمت‌هایی مانند مسئول دفتر، منشی، تایپیست و... استفاده کنند.

شما درباره این مصوبه چه فکر می‌کنید؟ به نظر شما تاثیر جداسازی زنان و مردان در محیط کار چیست؟

اگر شاغل هستید، آیا در محل کار شما طرح‌های تفکیک جنسیتی اعمال شده است؟

در پی رسانه‌ای شدن این مصوبه، محمد باقر قالیباف، شهردار تهران با دفاع از این مصوبه گفت غیرت دینی ما اجازه نمی‌دهد یک خانم در طول زمان معاشرت بیشتری با نامحرمان داشته باشد تا با محرمان خود و شوهر و فرزندش، زیرا این موضوع کانون خانواده را تحت تاثیر منفی قرار می‌دهد. این درحالیست که آقای قالیباف در دوران نامزدی انتخابات ریاست جمهوری خود از نقش زنان در عرصه‌های اجتماعی مختلف دفاع می‌کرد و گفته بود مردان نباید جایگاه زنان را تعریف کنند.

با توجه به شعارهای انتخاباتی آقای قالیباف چرا آقای قالیباف هم اکنون بعد از ۹ سال که عهده دار سمت شهرداری تهران بوده، درباره لزوم تفکیک جنسیتی در شهرداری صحبت می کند؟ به نظر شما، ارتباط زنان با مردان در محیط کار آنگونه که شهردار تهران می گوید، بر روی روابط خانوادگی تاثیر می‌گذارد؟

بحث تفکیک جنسیتی تنها در ادارات مطرح نشده است، بر اساس برخی گزارش ها یک مقام عالی فرهنگی شهرداری تهران اخیرا بر لزوم جداسازی نیمکت‌های زنان و مردان در پارک‌ها تاکید کرده است. در سال‌های اخیر طرح‌های تفکیک جنسیتی در برخی دانشگاه‌ها نیز اعمال شده و حتی آموزش و پرورش در بخشنامه‌ای اختلاط دختران و پسران نوآموز را در کلاس‌های پیش‌دبستانی و مهد‌های کودک ممنوع کرده است.

شما درباره طرح‌های تفکیک جنسیتی در پارک‌ها و محیط‌های اجتماعی چه فکر می‌کنید؟ به نظر شما جداسازی زنان و مردان چه تاثیری برروی جامعه خواهد داشت؟

اگر مایلید در این برنامه شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.