بسکتبال ایران؛ قهرمانی آسیا، صعود به جام جهانی؛ نظرات شما

حق نشر عکس iranbasketball.org

تیم ملی بسکتبال ایران با پیروزی ۷۹-۸۹ مقابل تایوان بر سکوی قهرمانی پنجمین دوره مسابقات قهرمانی جام آسیا ایستاد. این دومین دوره پیاپی است که بستکبال ایران به چنین مقامی دست می‌یابد. با این پیروزی، تیم ملی بسکتبال ایران خود را برای حضور در جام جهانی بسکتبال آماده می‌کند که حدود چهل روز دیگر در اسپانیا برگزار می‌شود. ایران در این بازی‌ها با تیم‌های مطرح چون اسپانیا، صربستان، فرانسه، برزیل و مصر هم‌گروه است.

تیم ملی بسکتبال ایران همچنین با این پیروزی، سهمیه حضور مستقیم در رقابت‌های بسکتبال قهرمانی آسیا در سال ۲۰۱۵ را نیز به دست آورد.

نظر شما درباره قهرمانی ایران در جام آسیا چیست؟ پیش‌بینی شما از بازی‌های تیم بسکتبال ایران در جام جهانی چیست؟ انتظار دارید ایران در مقابل تیم‌های رده اول هم‌گروهش چه نتایجی به دست آورد؟

دور تازه تمرین‌های تیم ملی بسکتبال ایران از هفته آینده شروع می‌شود و قرار است برای انجام چند دیدار تدارکاتی به کشورهای لهستان، استونی و اسلوونی برود. مهمد بچیروویچ، سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران گفته است: "باید به خوبی برای جام جهانی و بازی‌های آسیایی آماده شویم. هر کدام از این تورنمنت‌ها اهمیت خاصی برای ما دارند و هدف ما حضوری موفق در اسپانیا و کره جنوبی است. "

آمادگی تیم بسکتبال ایران در جام آسیا به نظر شما چطور بود؟ از دید شما، چه نقاط ضعفی در تیم ملی بسکتبال وجود داشت که نیاز به توجه دارد؟ اردوهای آمادگی و دیدارهای تدارکاتی چقدر در آماده کردن تیم برای رقابت‌های جام جهانی موثر خواهد بود؟

نتایج ارزنده تیم ملی بسکتبال و تیم ملی والیبال باردیگر مساله جایگاه ورزش‌هایی مثل بسکتبال را در ورزش ایران مطرح کرده است. آقای بچیروویچ به خبرآنلاین گفته است: "در ایران به بسکتبال احترام نمی‌گذارند. این قهرمانی هم مانند سایر قهرمانی‌ها، ارزشی برای مسئولین ندارد. در ایران نه احترام می‌گذارند و نه امکانات به بسکتبال می‌دهند اما فقط انتظار دارند."

خبرگزاری ایسنا هم گزارش داده که پس از قهرمانی جام آسیا، به جز مسئولان فدراسیون بسکتبال، هیچ کدام از مسئولان وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک برای استقبال از ملی‌پوشان بسکتبال در فرودگاه حضور نداشتند.

به نظر شما جایگاه بسکتبال در ورزش ایران کجاست؟ آینده بسکتبال ایران را چطور ارزیابی می‌کنید؟

اگر مایلید در این برنامه شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.