آغاز چهاردهمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران؛ نظرات شما

چهاردهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران از روز پنجشنبه ۹ مرداد، ۳۱ ژوئیه آغاز شد. این مسابقات مهمترین رویداد در فوتبال باشگاهی ایران و فرصتی برای درخشش استعدادهای تازه است. برخی کارشناسان معتقدند که عملکرد تیم ایران درجام جهانی نشان داد که پایین بودن کیفیت لیگ فوتبال در ایران می‌تواند بر کیفیت تیم ملی ایران تاثیر بگذارد.

محمد تقوی بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران و کارشناس فوتبال می‌گوید: "مشکل بزرگ فوتبال ایران در لیگ این کشور است. بازی‌های لیگ برتر فوتبال ایران بسیار بی‌کیفیت است و بازیکنان ایرانی کمتر در این مسابقات آبدیده می‌شوند." او این نکته را "زنگ خطری جدی برای فوتبال ایران" می‌داند.

شما کیفیت لیگ برتر ایران را چطور ارزیابی می‌کنید؟

به نظر شما چطور می‌توان کیفیت لیگ برتر فوتبال ایران و همچنین کیفیت فوتبال حرفه‌ای را در ایران بالا برد؟

پیش‌بینی می‌کنید کدام تیم‌ها در لیگ امسال نتیجه بهتری بگیرند؟

لیگ چهاردهم در حالی آغاز شد که تغییراتی در قوانین تیم‌های لیگ برتری و نقل و انتقالات ایجاد شده است. بر اساس تازه ترین قانون نقل و انتقالات فوتبال ایران، از ۲۷ بازیکنی که هر باشگاه باید برای شرکت در مسابقات رسمی معرفی کند حداقل باید ۶ بازیکن زیر ۲۳ سال باشند. این قانون می‌تواند موقعیت را برای فوتبالیست‌های جوان مهیا کند تا توانایی خود را در فوتبال ایران ثابت کنند.

سازمان لیگ همچنین از تیم‌های لیگ برتری خواسته تا ریز هزینه‌های خود را با شفافیت در آغاز فصل منتشر کنند.

به نظر شما اینکه هر تیم باید تعدادی بازیکن جوان و جدید داشته باشد و یا قانون سقف بودجه مصرفی چقدر می‌تواند به بهتر شدن لیگ چهاردهم کمک کند؟

لیگ چهاردهم حاشیه‌هایی هم خارج از زمین فوتبال دارد؛ سازمان لیگ برتر ایران اسامی ۲۱ بازیکن فوتبال ایران را که باید دوره خدمت وظیفه سربازی را طی کنند منتشر کرد. نام علیرضا حقیقی دروازه‌بان تیم ملی ایران در جام جهانی و بختیار رحمانی هافبک موثر تیم فولاد خوزستان در میان این فهرست قرار دارد. این بازیکنان برای گذارندن دوران سربازی، باید در یکی از چهار تیم ملوان، تراکتورسازی، فجرسپاسی و یا نیروی زمینی تربیت بدنی نیروهای مسلح بازی کنند.

به نظر شما این مساله چه تاثیری بر کیفیت لیگ چهاردهم خواهد داشت؟ فکر می‌کنید چطور باید از تکرار چنین مسائلی در حاشیه فوتبال جلوگیری کرد؟

اگر مایلید در این برنامه شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.