حمله هوایی آمریکا به مواضع گروه 'دولت اسلامی'؛ نظرات شما

حق نشر عکس Reuters

بر اساس اعلام وزارت دفاع آمریکا، نیروی هوایی این کشور به مواضع گروه 'دولت اسلامی' که پیشتر داعش نامیده می‌شد در شمال عراق حمله کرده است. دو جت آمریکایی صبح جمعه ۱۷ مرداد (۸ اوت) مواضع این گروه را در نزدیکی اربیل در شمال عراق را بمباران کرده‌اند.

یک روز قبل، هواپیماهای این کشور برای آوارگان شهر سنجار که اغلب از اقلیت یزیدیان (ایزدیان) عراق هستند، بسته‌های حاوی آب و غذا ریختند. باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا گفته بود که "اگر نیروهای دولت اسلامی به اربیل نزدیک شوند ما علیه آنها حمله هوایی خواهیم کرد."

درباره حمله هوایی آمریکا به مواضع گروه "دولت اسلامی" چه فکر می کنید؟ به نظر شما آیا مداخله نظامی آمریکا می تواند به دفع حملات این گروه کمک کند و آرامش را در منطقه برقرار کند؟

گروه "دولت اسلامی" بخش‌های وسیعی را در عراق و سوریه تحت کنترل دارد. این گروه تندرو در هفته گذشته شهرها و روستاهایی را در نزدیکی اقلیم کردستان عراق تصرف کرده و به گزارش سازمان ملل، نزدیک به ۵۰ هزار نفر از شهروندان مسیحی و ایزدی از بیم این گروه از خانه‌هایشان فراری شده‌اند و به کوه های منطقه پناه برده‌اند.

به نظر شما پیشروی گروه دولت اسلامی در عراق چه پیامدهایی می تواند در این کشور و در منطقه داشته باشد؟

فکر می کنید دولت عراق و جامعه جهانی چطور می‌توانند به رفع این بحران کمک کنند؟

اگر می‌خواهید در این برنامه شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از راه فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا ما با شما تماس بگیریم.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.