سقوط هواپیمای مسافربری در تهران؛ مشاهده‌ها و نظرهای شما

حق نشر عکس AP

یک فروند هواپیمای مسافربری آنتونف ١٤٠ صبح امروز (یکشنبه، ۱۹ مرداد) با ٤٨ سرنشین در تهران دچار سانحه شد و سقوط کرد. آخرین آمار مربوط به تلفات این حادثه حاکی از کشته شدن ٣٨ نفر و زخمی شدن ١٠ نفر است. این هواپیما که عازم طبس بود لحظاتی پس از بلند شدن از باند فرودگاه مهرآباد تهران بر اثر برخورد با دیوار انتهای باند، در غرب تهران سقوط کرد.

جزئیات بیشتر این حادثه را در سایت فارسی بی‌بی‌سی بخوانید.‌

آیا شما مشاهده ای از این حادثه دارید؟ اگر در مناطق اطراف فرودگاه مهرآباد زندگی می‌کنید آیا چیزی از این اتفاق دیده‌ یا شنیده اید؟

این اولین بار نیست که یک هواپیمای مسافربری در ایران سقوط می‌کند. بر اساس گزارش‌ها در طول ٢٥ سال گذشت ٢٠٠ سانحه هوایی در ایران روی داده که در جریان آنها بیش از ۲۰۰۰ نفر کشته شدند. گروهی معتقدند اعمال تحریم علیه ایران موجب این حوادث شده است و گروهی دیگر سوءمدیریت را عامل این موضوع می‌دانند.

به نظر شما دلیل بروز چنین حوادثی در ایران چیست؟ فکر می‌کنید در شرایط موجود چه راهی برای رفع این مشکل و ایمن کردن پروازهای داخلی در ایران وجود دارد؟

صدور مجوزفروش قطعاتهواپیماهای مسافربری، بخشی از توافق هسته‌ای ژنو است که بر اساس آن، برخی از شرکت‌های اروپایی و آمریکایی، مجاز به مذاکره با ایران برای فروش قطعات هواپیما شده‌اند. هم اکنون از حدود ۲۵۰ فروند هواپیمای مسافری در ایران، ۱۰۸ هواپیما زمین‌گیر هستند.

آیا فکر می‌کنید این مذاکره‌ها بتواند کمکی به بهبود شرایط پروازهای داخلی ایران بکند؟

اگر مایلید در این برنامه شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@