قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد جوانان ایران؛ نظرات شما

حق نشر عکس iawf.ir

تیم ملی کشتی آزاد جوانان ایران هفته گذشته در کرواسی با کسب سه مدال طلا و سه برنز قهرمان جهان شد. پس از ایران تیم های آمریکا و روسیه به ترتیب با ۵۸ و ۴۹ امتیاز دوم و سوم شدند.

ایمان صادقی، حسن یزدانی و علیرضا کریمی در وزن‌های ۶۰، ۶۶ و ۸۴ کیلوگرم صاحب مدال طلا و صابر خانجانی، رضا مظفری و امین طاهری در وزن‌های ۵۰، ۷۴ و ۱۲۰ کیلوگرم صاحب مدال برنز شدند و با کسب ۶۴ امتیاز عنوان قهرمانی را پس از ۱۹ سال نصیب ایران کردند.

ایران آخرین بار در سال ۱۹۹۵ فاتح مسابقات امیدهای جهان شده بود، با این تفاوت که آن رقابت‌ها در ایران و ورزشگاه آزادی تهران برگزار شده بود.

نظر شما درباره قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد جوانان ایران چیست؟ به نظر شما چه عواملی باعث شده است که کشتی آزاد جوانان ایران بتواند پس از ۱۹ سال به چنین مقامی دست پیدا کند؟

پيش از مسابقات کشتی آزاد، رقابت‌های کشتی فرنگی جوانان برگزار شد. اما ايران فقط يک مدال نقره در ۷۴ کيلوگرم گرفت و در رده بندی تيمی نيز هشتم شود. در ۷۴ کيلوگرم پيام بويری روی سکوی دوم ايستاده بود.

به نظر شما چرا ایران نتوانست در کشتی فرنگی به نتیجه خوبی دست یابد؟

تیم ملی کشتی ایران از قدرت‌های این رشته در آسیا و جهان محسوب میشود. بازی های آسیایی امسال از ۱۹ سپتامبر تا ۴ اکتبر در اینچان کره جنوبی برگزار خواهد شد و تیم کشتی ایران به طور سنتی از این مسابقات برای آمادگی در رقابت‌های قهرمانی جهان استفاده می‌کند، مسابقاتی که امسال ده روز پس از بازی‌های آسیایی، در ازبکستان برگزار خواهد شد.

قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد جوانان ایران چه تاثیری بر کشتی ایران در بازی های آسیایی و مسابقات قهرمانی جهان خواهد داشت؟

چشم انداز آینده کشتی آزاد و فرنگی ایران را چطور ارزیابی می‌کنید؟

اگر مایلید در این برنامه شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.