کمک‌های بین المللی بشردوستانه؛ نظرات و مشاهدات شما

حق نشر عکس

روز ۱۹ اوت به یاد کشته شدگان بمب‌گذاری دفتر سازمان ملل در بغداد پایتخت عراق در سال ۲۰۰۳، در تقویم سازمان ملل متحد به عنوان روز جهانی نوع‌دوستی نامگذاری شده است. در این روز یاد فعالانی گرامی داشته می‌شود که در جریان بحران‌های انسانی از جمله بلایای طبیعی، جنگ‌ها و قحطی‌ها جانشان را به خاطر کمک‌رسانی به دیگر انسان‌ها به خطرمی‌اندازند. نمونه‌ای از این کمک‌های بشردوستانه در ایران را می‌توان در جریان زلزله رودبار و منجیل، بم و ورزقان سراغ گرفت. در افغانستان، عراق، سوریه و فلسطین کمک‌های بشردوستانه پیوستگی و گستردگی بسیار بیشتری دارند.

مشاهده شما از ارسال و دریافت کمک‌های بشردوستانه در منطقه‌ای که زندگی می‌کنید چیست؟ شما چقدر با سازمان‌های مرتبط با امور بشردوستانه آشنا هستید چقدر به آنها کمک می کنید و چقدر به آنها اطمینان دارید؟

برخی منتقدین معتقدند جریان ارسال کمک‌های بشردوستانه پیوسته تحت تاثیر مسائل سیاسی دولت‌ها بوده است. در برخی موارد هم زمینه‌سازی برخی دخالت‌های نظامی بشردوستانه در کشورها، با کمک‌های انسان‌دوستانه گره خورده است.

به نظر شما فرآیند کمک‌رسانی و ارسال کمک‌های بشر‌دوستانه در جهان تحت تاثیر چه عواملی است؟ آیا این کمک‌ها به صورت عادلانه بین انسان‌هایی که به این کمک‌ها احتیاج دارند تقسیم می‌شود؟

اگر مایلید در این برنامه شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@