تحلیف رئیس جمهور جدید افغانستان باز هم به تاخیر افتاد؛ نظرات شما

نماینده سازمان ملل متحد در افغانستان به حامد کرزی رئیس جمهوری این کشور گفته، بررسی آرای انتخابات ریاست جمهوری تا سه شنبه هفته آینده تمام نمی شود. سه شنبه آینده مهلتی است که آقای کرزی برای پایان بازبینی آرا و معرفی رییس جمهوری جدید تعیین کرده بود. یان کوبیش فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در کابل در دیدار تازه خود با حامد کرزی گفته است که روند بررسی آرا خوب پیش می‌رود اما پایان دادن به این روند در دوم سپتامبر ممکن نیست. این دومین بار است که اعلام نتایج نهایی و مراسم تحلیف رئیس جمهوری جدیدی افغانستان به تاخیر می افتد.

شما درباره تاخیر به وجود آمده در آغاز به کار رئیس جمهوری جدید افغانستان چه فکر می کنید؟ ترجیح می دهید هرچه زودتر رئیس جمهوری جدید افغانستان معرفی شود و کشور از بلاتکلیفی خارج شود، یا دوست دارید آرا، با صرف زمان و دقت بیشتری بررسی شود؟

آغاز به کار رئیس جمهوری جدید افغانستان درحالی به تاخیر می افتد که پنجشنبه آینده ( 4 سپتامبر) نشست سران کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) برای بررسی آینده افغانستان در ولز بریتانیا برگزار می شود و انتظار می رود رییس جمهوری جدید در این اجلاس شرکت کند.

با توجه به مشخص نبودن رئیس جمهوری جدید افغانستان، شما فکر می کنید چه کسی باید به نمایندگی از این کشور، در اجلاس سران ناتو شرکت کند؟ به نظر شما، این وضعیت، و عدم حضور رئیس جمهوری آینده افغانستان در نشست سران ناتو، چه تاثیری بر ادامه حمایت و کمک های بین المللی از این کشور خواهد داشت؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.