حضور ایران در جام جهانی بسکتبال؛ نظرات شما

حق نشر عکس FARS

رقابت های جام جهانی بسکتبال از روز شنبه هشتم شهریور در شهر گرانادای اسپانیا آغاز می‌شود. تیم ملی بسکتبال ایران در بازی افتتاحیه با تیم میزبان و قهرمان جهان اسپانیا بازی خواهد کرد.

مهمد بچیروویچ، سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران درباره رقبای این تیم در مرحله گروهی گفته است: «هیچ کدام از حریفان ما ساده نیستند. اسپانیا میزبان است و به دنبال رسیدن به فینال و قهرمانی است. فرانسه به عنوان قهرمان اروپا وارد رقابت‌ها می‌شود، صربستان تیمی جوان و با استعداد است و برزیل نیز تمام بازیکنان شاغلش را در لیگ ان‌بی‌ای با خود آورده‌است، با این حال باید بدون ترس وارد میدان شویم.»

با توجه به اینکه از هر گروه چهار تیم صعود می‌کند، به نظر شما ایران می‌تواند به مرحله دوم این رقابت‌ها راه پیدا کند؟ به نظر شما بهترین دستاورد ایران از این مسابقات چه می‌تواند باشد؟

اهمیت جام جهانی بسکتبال که از سال ۱۹۵۰ هر چهار سال یکبار برگزار می‌شود به مرور زمان بیشتر و بیشتر شده است و در حال حاضر بعد از مسابقات المپیک مهمترین رقابت بین‌المللی بسکتبال به حساب می‌آید. این دومین دوره حضور ایران در این رقابت‌هاست. تیم ملی بسکتبال ایران که به تازگی برای دومین بار قهرمان جام آسیا شد بعد از این رقابت‌ها برای شرکت در بازی‌های آسیایی به اینچئان کره جنوبی خواهد رفت، جایی که شانس بالایی برای کسب مدال طلا خواهد داشت.

به نظر شما بسکتبال ایران چطور می تواند موفقیت ها‌ی خود را از محدوده آسیا فراتر ببرد و خود را در میان تیم‌های بزرگ جهان مطرح کند؟

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۱۱۲۷ و ۰۰۴۴۷۷۸۶۲۰۰۵۴۸
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.