سرنوشت نامعلوم سهام عدالت؛ نظرات و تجربه‌های شما

حق نشر عکس IPO.IR

به تازگی سازمان خصوصی سازی ایران اعلام کرده که برگه های ثبت نام سهام عدالت ارزش خرید و فروش ندارند. به گفته عبدلله پوری حسینی، رییس سازمان خصوصی سازی به زودی لایحه ای به مجلس تقدیم می‌شود که بر اساس آن تعداد سهم و اسم شرکت‌هایی که سهام عدالت واگذار کرده اند مشخص می‌شود. نزدیک به هشت سال پیش، وقتی دولت محمود احمدی نژاد اولین مرحله از توزیع سهام عدالت را بین خانوارها آغاز کرد، هدف این بود که با توزیع سهام شرکت های دولتی، فقر کاهش یابد.

نظر شما درباره طرح سهام عدالت چیست؟ به نظر شما این طرح چه نکات مثبت یا منفی داشته است؟ به نظر شما چنین طرح‌هایی تا چه حد در برقراری عدالت در جامعه موثر است؟

موضوع خرید و فروش برگه‌های ثبت نام سهام عدالت یکی دیگر از ابهامات طرح "سهام عدالت" بوده است. آقای پوری حسینی همچنین به شهروندان هشدار داده است که از خریداری برگه‌های ثبت‌نام خودداری کنند، چون اطلاعات خریداران جدید این برگه‌های در بانک اطلاعات سازمان خصوصی سازی نیست و در نهایت اگر سهامی هم صادر شود به نام کسی خواهد بود که برگه ثبت نام به نامش صادر شده است.

آیا شما تجربه خرید یا فروش برگه‌های ثبت نام سهام عدالت را دارید؟ به نظر شما وظیفه دولت در مقابل کسانی که این برگه‌های ثبت نام به نامشان صادر شده است، چیست؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.

Page not found - BBC Persian