علی دایی را چه کسی برکنار کرد؟

حق نشر عکس Mehr

علی دایی سرمربی وعلیرضا رحیمی مدیرعامل تیم فوتبال پرسپولیس صبح روز چهارشنبه به صورت ناگهانی از سمت‌های خود برکنار شدند.

درباره اخراج علی دایی و علیرضا رحیمی سرمربی و مدیرعامل پرسپولیس چه فکر می‌کنید؟

حمیدرضا سیاسی رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس پس از مخالفت علیرضا رحیمی، مدیر عامل سابق پرسپولیس در برکناری علی دایی، هم او و هم سرمربی پرسپولیس را اخراج کرد.

حمید درخشان پس از اخراج علی دایی به‌عنوان سرمربی و بهروز منتقمی به عنوان مدیرعامل جدید این باشگاه معرفی شدند. برخی معتقدند حمیدرضا سیاسی که گفته می‌شود نماینده اسپانسر باشگاه پرسپولیس در هیات مدیره است، نقش اصلی را در برکناری اخراج علی دایی داشته است.

درباره انتخاب حمید درخشان به عنوان سرمربی جدید باشگاه پرسپولیس چه فکر می‌کنید؟ آیا او می‌تواند پرسپولیس را به روزهای اوج خود باز گرداند؟ اخراج علی دایی چه تاثیری بر فوتبال ایران خواهد گذاشت؟

علی دایی و مدیرعامل سابق سرخ‌پوشان هر دو "وزیر ورزش" را مقصر اصلی در تغییر و تحولات به وجود آمده در این باشگاه پرسپولیس می دانند، اما وزارت ورزش ایران این ادعا را "کذب محض و فرافکنی" توصیف کرده است.

سرمربی سابق پرسپولیس در اظهار نظری بی سابقه در واکنش به اخراج خود گفته است: " افتخار می‌کنم که دو بار برکنار شدم، یک روز محمود احمدی‌نژاد من را از تیم ملی کنار گذاشت و امروز وزیر ورزش و جوانان. امیدوارم موفق باشند."

فکر می‌کنید چه کسی علی دایی را برکنار کرده است؟ وزارت ورزش چه نقشی در وضعیت نابسمان باشگاه پرسپولیس دارد؟

مالکیت دو باشگاه استقلال و پرسپولیس مانند بیشتر باشگاه‌های ایران در اختیار نهادهای دولتی است، وزارت ورزش ایران قدرت انتخاب اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل را دارد، برخی معتقدند که برکناری علی دایی از سرمربیگری پرسپولیس نشان از "ضعف مدیریتی" در بالاترین رکن ورزش ایران است و گروهی این تغییر را در این باشگاه "لازم و بجا" ارزیابی می‌کنند.

به نظر شما آیا وزارت ورزش توانسته دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را به درستی مدیریت کند؟ آینده باشگاه پرسپولیس را چگونه پیش بینی می‌کنید؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

phone_icon ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸
sms_icon ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.