عملکرد ضعیف تیم‌های فوتبال امید و نوجوانان ایران در آسیا؛ نظرات شما

حق نشر عکس AFP

تیم ملی فوتبال زیر ۲۳ سال ایران، امید، در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ نتایج خوبی به دست نیاورده است. این تیم که در یک گروه سه تیمی قرار داشت، از ویتنام ۴ بر ۱ شکست خورد و با قرقیزستان یک – یک مساوی کرد. تیم امید ایران حالا در آستانه حذف از رقابت‌ها قرار دارد و تنها در صورتی صعود خواهد کرد که ویتنام با اختلاف بیش از سه گل حریفش قرقیزستان را شکست دهد. تیم فوتبال امید ایران به زودی در مسابقات مقدماتی المپیک ۲۰۱۶ ریو شرکت می‌کند.

به نظر شما دلیل عملکرد ضعیف تیم ملی فوتبال زیر ۲۳ سال ایران در بازیهای آسیایی چیست؟ آیا فکر می‌کنید تیم امید ایران می‌تواند به مسابقات المپیک ۲۰۱۶ ریو راه یابد؟

از سوی دیگر، تیم ملی نوجوانان زیر ۱۶سال ایران هم چند روز پیش در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات قهرمانی آسیا حذف شد و نتوانست در جمع چهار تیم صعود کننده به جام جهانی زیر 16 سال قرار بگیرد. این در حالیست که دو سال پیش تیم ملی نوجوانان ایران موفق شد به مسابقات جام جهانی راه یابد.

به نظر شما چرا تیم ملی نوجوانان زیر ۱۶ سال ایران نسبت به دو سال گذشته ضعیف عمل کرد و نتوانست به مسابقات جام جهانی راه یابد؟ فکر می‌کنید مسئولان چطور می‌توانند از فوتبال پایه ایران حمایت کنند؟ به نظر شما نقش تیم‌های فوتبال پایه در آینده موفق تیم ملی فوتبال بزرگسالان چیست؟

سه هفته دیگر مسابقات قهرمانی فوتبال زیر ۱۹ سال آسیا در میانمار برگزار می‌شود. ایران در گروه اول با تایلند، یمن و میانمار روبرو خواهد شد. این تیم روز پنج شنبه در یک بازی دوستانه، قطر را با نتیجه ۲ بر ۱ شکست داد. چهار تیم برتر این رقابتها به مسابقات جام جهانی زیر بیست سال ۲۰۱۵ در نیوزیلند راه خواهند یافت.

پیش بینی شما در باره عملکرد ایران در رقابتهای قهرمانی فوتبال زیر ۱۹ سال آسیا چیست؟ آیا فکر می کنید تیم ایران می تواند به مسابقات جام جهانی ۲۰۱۵ راه یابد؟

۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

sms_icon ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹
mail_icon shoma@bbc.co.uk
facebook_icon facebook.com/bbcshoma
twitter_icon bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.