سخنرانی حسن روحانی در سازمان ملل، نظرات شما

حق نشر عکس Reuters

رئیس جمهوری ایران گفت غرب در گسترش افراطی‌گری در خاورمیانه سهم دارد. حسن روحانی از دومین سخنرانی اش در مجمع عمومی سازمان ملل متحد استفاده کرد تا بگوید گروه دولت اسلامی (داعش) فقط مشکل خاورمیانه نیست. آقای روحانی گفت اگر تحریم‌ها علیه ایران برداشته شود، کشورش می‌تواند نقش مهم‌تری در حل بحران‌های بین المللی داشته باشد. رئیس جمهوری ایران در بخشی از صحبت‌هایش، ریشه بعضی از رویدادهای اخیر خاورمیانه را سیاست‌های غرب و دیگر کشورها دانست.

آیا شما با نظرات آقای روحانی درباره نقش غرب در افراط‌گرایی گروه‌هایی مثل داعش موافقید؟ به نظر شما، چه ارتباطی میان تحریم‌های غرب علیه ایران و نقش این کشور در حل بحران‌های منطقه ای و بین‌المللی وجود دارد؟

رئیس‌جمهوری ایران درباره مذاکرات هسته‌ای با قدرت‌های جهان گفت تأخیر در رسیدن به توافق نهایی، تنها هزینه‌ها را بالا می‌برد و تأکید کرد کشورش قصد ندارد غنی‌سازی را متوقف کند. یک روز پیشتر، باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا، از ایران خواست از فرصت به دست آمده برای توافق هسته ای استفاده کند. آقای روحانی هم گفت دستیابی به توافق جامع هسته‌ای با ایران، فرصتی تاریخی برای غرب است که نشان دهد با توسعه و پیشرفت دیگران مخالف نیست.

شما درباره سخنرانی امسال حسن روحانی در سازمان ملل متحد چه فکر می‌کنید؟ آیا این سخنرانی، در حد انتظار شما بود؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را از طریق فرم سمت چپ صفحه برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.