از دولت جدید افغانستان چه انتظاری دارید؟

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

خواسته‌هایتان را از رئیس جمهور جدید افغانستان ضبط کنید و بفرستید.

مراسم تحلیف رئیس جمهوری جدید افغانستان روز دوشنبه ۷ میزان/ مهر (۲۹ سپتامبر)، در ارگ ریاست جمهوری در کابل برگزار می شود. در این مراسم قرار است ابتدا اشرف غنی احمدزی، به عنوان رئیس جمهور پنج سال آینده افغانستان سوگند یاد کند و طی فرمانی، عبدالله عبدالله را به عنوان رئیس اجرایی معرفی کند تا او هم در این سمت سوگند یاد کند.

در ماه های اخیر، تاخیر در اعلام نتیجه انتخابات باعث بروز مشکلاتی از جمله کسادی بازار و بلاتکلیفی سرمایه گذاران شده بود. پس از اعلام نتیجه انتخابات، حامد کرزی در پیامی که به رسانه‌های این کشور فرستاد، از "شکیبایی بی مانند مردم افغانستان که با صبر و حوصله خرد سیاسی خود را به نمایش گذاشتند"، قدردانی کرده است.

هر جای افغانستان که زندگی می‌کنید، مهم ترین خواسته شما از رئیس جمهور تازه چیست؟ چه انتظاراتی از دولت آینده افغانستان دارید؟

در شرایط کنونی، به نظر شما اولویت اصلی رئیس جمهور جدید چه باید باشد؟

مراسم تحلیف رئیس جمهور تازه در حالی برگزار می‌شود که نزدیک به سه ماه از زمان برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان (۲۴ جوزا/خرداد) می‌گذرد. سرانجام هفته گذشته و با توافق دو کاندیدا بر سر تشکیل حکومت وحدت ملی، سرنوشت دولت جدید افغانستان تعیین شد.

به نظر شما حکومت وحدت ملی چقدر در برآورده کردن خواسته‌های شما و اولویت هایی که مد نظر دارید، موفق خواهد بود؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.