داوری‌های بحث‌برانگیز در بازی‌های آسیایی اینچئان؛ نظرات شما

حق نشر عکس FARS

سعید عبدولی در کشتی فرنگی بازی‌های آسیای اینچئان، با یک داوری بحث برانگیز از رسیدن به فینال و شانس کسب مدال طلا بازماند. او در وزن 71 کیلوگرم، مقابل جیهون جونگ قهرمان المپیک از کره جنوبی قرار گرفت و در زمان یک دقیقه و 32 ثانیه حریف خود را دو بار ضربه فنی کرد. اما هنگامی که داور قصد اعلام رای نهایی را داشت، کادر فنی کره ای ها تقاضای بازبینی کردند و رای به نفع کشتی گیر کره ای اعلام شد. منتقدان این قضاوت معتقدند که امتیازهای ضربه های فنی سعید عبدولی به طور نامشخصی محاسبه شد.

فدراسیون کشتی ایران در اعتراض به این رای گفته است «داوران ضربه فنی اعلام کردند اما با دخالت مستقیم کیم رییس شورای کشتی آسیا، ‌ میخالوف و طاهر غلام‌اوف ازبکستانی رای بر خلاف قوانین برگردانده شد و حتی داوران چهار امتیاز نیز به حریف تقدیم کردند تا کلکسیون خوش‌خدمتی خود را کامل کنند.»

نظر شما درباره رای نهایی در مسابقه سعید عبدولی با کشتی گیر کره ای چیست؟ به نظر شما ایران چطور می‌تواند از حق خود در داوری‌های بحث برانگیز دفاع کند؟

ایران یکی از قدرت‌های بزرگ کشتی جهان محسوب می شود، اما نفوذ این کشور در فدراسیون جهانی کشتی و همچنین کنفدراسیون کشتی آسیا متناسب با قدرتش نیست.

به نظر شما این موضوع که ایران در فدراسیون جهانی کشتی نماینده ای ندارد، موقعیت این کشور را در این رشته ضعیف کرده است؟

آیا فکر می کنید نداشتن نماینده در کنفدراسیون کشتی آسیا و فدراسیون جهانی کشتی به علت ضعف عملکرد فدراسیون کشتی ایران است یا شما عوامل دیگری نظیری موقعیت سیاسی ایران را در منطقه و جهان دخیل می دانید؟

<span >تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.