آیا تنها مشکل حضور زنان در ورزشگاه‌های ایران "نبود امنیت" است؟

حق نشر عکس EPA
Image caption بسیاری از زنان ایرانی تیم ملی والیبال ایران در جریان مسابقات قهرمانی جهان در لهستان تشویق کردند

مشاور وزیر کشور ایران در امور زنان و خانواده در تاره‌ترین اظهار نظر درباره حضور زنان در اماکن ورزشی گفته مهمترین مانع برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها "نبود امنیت" است.

آیا شما به عنوان یک زن حاضر هستید در شرایط فعلی برای دیدن یک مسابقه فوتبال یا والیبال به ورزشگاه‌ بروید؟به نظر شما چگونه می توان امنیت را برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها برقرار کرد؟

رفتن زنان به ورزشگاه‌ها به نظر فهیمه فرهمند پور، نیازمند "برنامه ریزی" و "ابزار" مناسب است. مشاور وزیر کشور ایران گفته است: "در حال حاضر حداقل امنیت برای حضور زنان در وزشگاه‌ها وجود ندارد."

به نظر شما نبود امنیت در ورزشگاه‌های ایران تنها مختص به زنان است؟ آیا شما در ورزشگاه، احساس عدم امنیت کرده‌اید؟

زنان ورزشکار ایران با کسب دو مدال طلا، هفت نقره و هفت برنز در بازی‌های آسیایی بهترین عملکرد را در تاریخ این رقابت‌ها داشتند.

گروهی معتقدند رفتن دختران به ورزشگاه‌ها می‌تواند باعث ارتقای ورزش حرفه‌ای زنان شود و در سوی دیگر برخی معتقدند حضور زنان در ورزشگاه‌های مختص به زنان هم می‌تواند باعث ایجاد انگیزه در آنها شود.

حضور زنان در ورزشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی چه تاثیری بر ورزش حرفه‌ای زنان خواهد گذاشت؟

مشاور وزیر کشور ایران در امور زنان و خانواده در قسمت دیگری تاکید کرده که حضور زنان در ورزشگاه‌ها برای "تلطیف" فضا "ریسک" است و نباید از زنان و دختران به عقیده او استفاه "ابزاری" کرد.

آیا با نظر مشاور وزیر کشور ایران درباره موضوع حضور زنان در ورزشگاه‌ها و "تلطیف" فضا آنها چه فکر می‌کنید؟ به نظر شما حضور زنان در ورزشگاه‌ها چه تاثیری بر فضای آنها خواهد گذاشت؟

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.