درباره عملکرد ورزشکاران ایران در بازی‌های پاراآسیایی چه فکر می‌کنید؟

حق نشر عکس ISNA

دومین دوره بازی‌های پاراآسیایی، روز جمعه در اینچئون کره جنوبی به پایان می‌رسد؛ ایران که با ۲۰۴ ورزشکار در این رقابت‌ها حضور دارد، با کسب ۳۵ مدال طلا، ۴۸ نقره و ۲۹ برنز تا روز پیش از پایان مسابقات، پس از ژاپن در رتبه چهارم جدول مدال ها قرار داشت.

نظر شما درباره عملکرد کاروان ایران در رقابت های پاراآسیایی چیست؟

ورزش دو ومیدانی بیشترین سهم را در کل مدال‌های ایران داشته است؛ نمایندگان ایران در رشته دو و میدانی موفق به کسب بیش از ۵۰ مدال شدند. دبیر کمیته ملی پارالمپیک ایران معتقد است "ادغام برخی از کلاس‌های رشته‌های ورزشی" باعث شده که ورزشکاران ایران مدال طلای این رشته‌ها را از دست بدهند.

به نظر شما ایران در چه رشته ای عملکرد بهتری داشته است؟ ادغام کلاس‌ها چقدر در عملکرد ورزشکاران تاثیر داشته است؟

کاروان ایران در اولین دوره رقابت‌های پاراآسیایی در گوانجوی چین ۲۷ مدال طلا، ۲۴ نقره و ۲۹ برنز به دست آورده بود، در حالی که ورزشکاران ایران تا پیش از روز پایانی رقابت‌های اینچئون، در مجموع ۱۱۲ مدال گرفتند.

شما چه عواملی را در موفقیت ورزشکاران ایران در بازی‌های پاراآسیایی اینچئون نسبت به بازهای گوانجو موثر می‌دانید؟

بسیاری از ورزشکاران معلول معتقدند که به غیر از تهران، سایر شهرهای ایران امکانات لازم را برای ورزش حرفه‌ای معلولان ندارند. پیشتر، وزیر کار و رفاه و امور اجتماعی اعلام کرده بود که دولت قصد دارد لایحه‌ای برای "توانمندسازی معلولان از طریق ورزش" به مجلس ارایه کند.

شما فکر می کنید به ورزش معلولان، به اندازه کافی توجه می‌شود؟ امکانات ورزش معلولان در شهر شما چگونه است؟ به نظر شما مهمترین مشکلات ورزش معلولان چیست؟

رقابت‌های پاراآسیایی اینچئون بر خلاف بازی‌های آسیایی از تلویزیون ایران پوشش داده نشد. مدیر یکی از شبکه‌های تلویزیونی ایران گفته دلیل عدم پخش این رقابت‌ها عدم پوشش تلویزیونی این مسابقات توسط شبکه‌های کره‌ای است. برخی از شبکه‌های تلویزیونی معتقدند پخش مستقیم ورزش معلولان مخاطب کافی ندارد.

برای افزایش مخاطب ورزش معلولان چه کارهایی می توان انجام داد؟ آیا شما به تماشای ورزش معلولان می روید؟

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.