برای جنجال حق پخش تلویزیونی مسابقات لیگ چه راه حلی پیشنهاد می‌کنید؟

حق نشر عکس irna

اختلاف فدراسیون فوتبال و صدا وسیما بر سر حق پخش تلویزیونی مسابقات فوتبال باعث شد برای اولین بار از آغاز رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران، بازی‌های هفته دوازدهم و سیزدهم لیگ برتر از تلویزیون ایران پخش نشود.

فدراسیون فوتبال در ابتدای فصل جاری لیگ برتر اعلام کرده بود که در صورت عدم توافق با صدا و سیما بر سر حق پخش تلویزیونی، دوربین‌های این سازمان را به ورزشگاه‌ها راه نخواهد داد؛ تهدیدی که با دخالت شورای امنیت ملی عملی نشد، ولی در آستانه هفته دوازدهم لیگ برتر، از ورود دوربین‌های تلویزیون به ورزشگاه‌ها جلوگیری شد.

شما درباره عدم پخش مستقیم بازی‌های لیگ برتر ایران از تلویزیون چه فکر می‌کنید؟ به نظر شما پخش نشدن زنده تلویزیونی مسابقات فوتبال به ضرر کدام طرف است؟ صدا و سیما، فدراسیون فوتبال، باشگاه‌ها یا تماشاگران؟

صدا و سیما می‌گوید حاضر نیست برای هر فصل رقابت‌های لیگ برتر، بیش از ۲۲ میلیارد تومان به فدراسیون فوتبال بپردازد، در حالی که فدراسیون خواستار دریافت ۵۰ تا ۶۰ میلیارد تومان برای هر فصل است.

آیا درخواست ۵۰ میلیارد تومانی فدراسیون فوتبال از صدا و سیما را منطقی می دانید؟

رقم پیشنهادی سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال فاصله زیادی با مبلغ رادیو و تلویزیون دولتی ایران دارد و دو طرف برای این پیشنهاد دلایل متفاوتی را مطرح کرده اند‌. فدراسیون فوتبال معتقد است با توجه به هزینه‌های بالای باشگاه‌ها و همچنین درآمد ۲۵۰ تا ۴۰۰ میلیارد تومانی صدا و سیما از محل تبلیغات مرتبط با لیگ برتر، این سازمان باید حق پخش تلویزیونی مسابقات را افزایش دهد.

صدا و سیما هم از طرف دیگر تاکید می‌کند که یک سازمانی دولتی است و نمی‌تواند بدون تصویب دولت و مجلس، پول بیشتری به فدراسیون بپردازد.

شما در این میان، حق را به صدا و سیما می‌دهید یا فدراسیون فوتبال؟ نقش دولت را در حل این مشکل چیست؟ چه راه حلی برای این مشکل پیشنهاد می‌کنید؟

بر اساس قوانین کنفدراسیون فوتبال آسیا، تیم‌های حاضر در لیگ‌های حرفه‌ای، باید از حق پخش تلویزیونی برخودار شوند و در غیر این صورت، باید به صورت آماتور اداره شوند.

علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال ایران هم تهدید کرده در صورت عدم توافق بر سر حق پخش تلویزیونی، لیگ ایران را تعطیل خواهد کرد.

شما فکر می‌کنید عدم پخش تلویزیونی مسابقات لیگ چه تاثیری بر فوتبال ایران و باشگاه‌ها می گذارد؟

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.