رابطه دولت روحانی با مجلس؛ نظرات شما

حق نشر عکس ISNA

هفته گذشته محمود نیلی احمدآبادی سومین فردی که از سوی حسن روحانی برای تصدی وزارت علوم به مجلس معرفی شده بود، رای اعتماد نیاورد. حسن روحانی که در جلسه رای اعتماد حضور داشت در دفاعیه خود از وزیر پیشنهادی‌اش، خواستار وحدت مجلس و دولت شد و گفت که این وحدت، خواست افکار عمومی است. او خطاب به نمایندگان گفت: همه ما یک جور هستیم، در یک مسیر هستیم. مگر دولت و مجلس از هم جداهستند؟ از هم فاصله دارند؟

به نظر شما چرا نمایندگان مجلس ایران به وزرای پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت علوم رای اعتماد نداده‌اند؟

دولت آقای روحانی چطور می تواند با مجلس کنار بیاید و اهدافش را پیش ببرد؟

در نه ماه اول ریاست جمهوری آقای روحانی، دولت و هیات وزیران حدود چهار هزار سوال و تذکر از معاوت نظارتی مجلس دریافت کردند. این رقم بسیار بیشتر از تعداد تذکر و سوالهایی‌ست که مجلس در دولت محمود احمدی نژاد مطرح کرد. این در حالیست که برخی کارشناسان معتقدند در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد اختلاف دولت و مجلس بیشتر از هر دوره دیگری بوده است.

آیا فکر می‌کنید دولت و مجلس ایران در دو مسیر متفاوت حرکت می‌کنند؟ اختلاف دولت آقای روحانی با مجلس ایران را در مقایسه با دولت قبلی چگونه ارزیابی می‌کنید؟

آیا شما اختلاف نظرهای دولت و مجلس را امری طبیعی می‌دانید؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.

Page not found - BBC Persian