درباره عملکرد ده ساله صدا و سیمای ایران چه فکر می‌کنید؟

حق نشر عکس ISNA

روز جمعه، 16 آبان، دوره دوم ریاست عزت‌الله ضرغامی، بر سازمان صدا و سیمای ایران به پایان می‌رسد. آقای ضرغامی که پیشتر از مقام‌های ارشد سپاه پاسداران و از معاونان وزارت ارشاد اسلامی بود، در 3 خرداد سال 1383 خورشیدی، به فرمان آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، برای یک دوره پنج ساله رئیس سازمان صدا و سیما شد.

ریاست آقای ضرغامی بر این سازمان، در سال 1388، برای یک دوره پنج ساله دیگر تمدید شد.

شما درباره عملکرد صدا و سیما در دوره ده ساله آقای ضرغامی چه فکر می کنید؟ صدا و سیما در این مدت، چه نقاط ضعف یا قوتی داشته است؟

از سال 1383 که عزت الله ضرغامی، رئیس سازمان صدا و سیما شد، این سازمان از نظر کمی رشد قابل ملاحظه ای داشته است. تعداد زیادی شبکه تلویزیونی و رادیویی به شبکه های سراسری اضافه شده و عملکرد برون مرزی صدا و سیما هم، با افتتاح شبکه هایی به زبان های انگلیسی، عربی و اسپانیایی، گسترش یافته است.

شما مخاطب چه نوع برنامه ها یا شبکه های تلویزیونی صدای و سیما هستید؟ در چه زمینه ای عملکرد صدا و سیما را تایید می کنید و چه انتقادهایی به آن دارید؟

از دیدگاه برخی منتقدان، عملکرد سیاسی و خبری صدا و سیما، با رسانه های آزاد فاصله دارد و این سازمان، نه تنها تلاشی برای بازتاب دادن صداهای مخالف در جامعه نمی کند، بلکه سرکوبی که منتقدان، به حکومت جمهوری اسلامی نسبت می دهند، توجیه می کند. مخالفان سیاست‌های محافظه کارانه این سازمان، آن را به جای "رسانه ملی"، "صدا و سیمای ضرغامی" می نامند.

فکر می کنید رسانه های تحت مدیریت این سازمان، در زمینه های سیاسی و خبری چطور عمل کرده اند؟

با پایان یافتن دومین دوره پنج ساله عزت الله ضرغامی، از محمد سرافراز به عنوان جانشین احتمالی او نام برده می شود. آقای سرافراز که در سال‌های اخیر، معاونت برون مرزی صدا و سیما را برعهده داشت٬ از مدیران باسابقه این سازمان بوده است.

شما از رئیس جدید سازمان صدا و سیما چه انتظاری دارید؟ فکر می کنید مهم‌ترین اولویت کاری او، چه باید باشد؟

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.