رابطه میزبانی والیبال جهانی با حضور زنان در ورزشگاه‌ها؛ نظرات شما

حق نشر عکس EPA

فدراسیون جهانی والیبال اعلام کرده تا زمانی که ایران زن‌ها را به ورزشگاه‌ها راه ندهد، میزبانی مسابقات بین‌المللی جوانان و نوجوانان را به این کشور نمی دهد.

ایران می‌گوید میزبانی مسابقات قهرمانی والیبال نوجوانان جهان سال ۲۰۱۵ از این کشور گرفته شده و آرژانتین به عنوان میزبان جدید معرفی شده است. اما فدراسیون بین المللی والیبال گفته که میزبانی ایران قطعی نبوده و میزبان بر اساس مسائل تکنیکی انتخاب شده است.

فکر می‌کنید این اقدام فدراسیون جهانی والیبال، باعث تغییر سیاست ایران درمورد راه دادن زنان به ورزشگاه‌ها می‌شود؟‌

والیبال ایران در چند سال گذشته موفقیت‌های زیادی کسب کرده است و به عنوان یکی از قدرت‌های مطرح جهان شناخته می‌شود. ایران در مسابقات قهرمانی والیبال جهان که به تازگی در لهستان برگزار شد مقام ششم را کسب کرد.

به نظر شما ندادن میزبانی بازیهای بین المللی به ایران چه تاثیری بر آینده ورزش والیبال می‌گذارد؟‌

فکر می‌کنید فدراسيون والیبال ایران چه کاری می تواند بکند تا دوباره شانس گرفتن میزبانی را به دست آورد؟‌

فعالان حقوق زن، سال‌هاست که تحت عنوان کمپین روسری سفیدها برای ورود زنان به ورزشگاه‌ها در ایران فعالیت می‌کنند اما به جز در موارد معدود موفق به حضور در ورزشگاه‌ها نشده اند.

به نظر شما تصمیم فدراسیون جهانی والیبال در راستای خواسته فعالان این کمپین و طرفداران حضور زنان در ورزشگاهها خواهد بود یا ممکن است فرصت اعتراض به بهانه بازیهای بین المللی هم به این ترتیب از دست برود؟

اگر دوست دارید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.