درباره عملکرد تیم کاراته ایران در مسابقات جهانی آلمان چه فکر می‌کنید؟

حق نشر عکس Getty

تیم ایران هفته گذشته در بیست و دومین رقابت جهانی کاراته با کسب یک مدال طلا، ۲ مدال نقره و ۲ برنز مقام ششم این رقابت‌ها کسب کرد، تیم های مصر، فرانسه و ترکیه در رتبه‌های اول تا سوم قرار گرفتند.

مدال‌های ایران را کومیته تیمی مردان طلا، حمید عباسعلی و سجاد گنج زاده نقره و امیر مهدی زاده و کاتای تیمی دختران برنز بدست آوردند.

به نظر شما نتایج تیم کاراته ایران انتظارات را بر آورده کرده است؟ درباره وضعیت ورزش کاراته در ایران چه فکر می‌کنید؟ عملکرد فدراسیون کاراته ایران را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

تیم زنان ایران در اولین حضور خود در رقابت‌های جام جهانی کاراته موفق به کسب یک مدال نقره و یک مدال برنز شد. حمیده عباسعلی اولین مدال تاریخ کاراته زنان را با شکست در مسابقه فینال مقابل حریف مصری به دست آورد.

کاراته‌کاران زن ایران پیش از این مسابقات به دلیل پوشش خود اجازه شرکت در مسابقات را نداشتند.

گروهی معتقدند امسال بهترین سال برای کاراته زنان ایران بوده، آنها در مسابقات آسیایی و جهانی عملکرد موفقی داشتند در صورتی که تیم مردان ایران پس از قهر دو مربی خود در آستانه این رقابت‌های نتوانست نتایج مناسبی کسب کند.

فکر می‌کنید کسب مدال توسط حمیده عباسعلی در مسابقات جهانی را موفقیت تیمی می‌دانید یا فردی؟ درباره موفقیت کاراته‌کاران زن ایران چه فکر می‌کنید؟ کاراته‌کاران زن در ایران چه مشکلاتی دارند؟

آیا در جایی که شما زندگی می‌کنید امکانات کافی برای ورزش‌های رزمی به خصوص کاراته وجود دارد؟ شما به چه رشته رزمی علاقه‌مند هستید؟

کاراته یکی از هفت ورزشی بود که سال گذشته برای قرار گرفتن در میان رشته‌های اصلی المپیک تلاش کرد ولی در نهایت کشتی توانست رای بیشتری در ۱۲۵ اجلاس المپیک به دست آورد و در میان ۲۶ رشته ورزشی اصلی بازی‌های تابستانی باقی ماند.

گروهی معتقدند که عملکرد ضعیف فدراسیون جهانی کارته باعث شده که این رشته جایی در ورزش‌های اصلی المپیک نداشته باشد.

به نظر شما فکر می‌کنید فدراسیون جهانی کاراته برای اضافه شدن این رشته به المپیک چه کارهایی می‌تواند انجام دهد؟ قرار گرفتن این رشته جزء ۲۶ رشته اصلی ورزشی المپیک چه تاثیری بر روی کاراته خواهد گذاشت؟

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.