آیا داربی استقلال و پرسپولیس جذابیت گذشته خود را دارد؟

حق نشر عکس isna

دو تیم پرسپولیس و استقلال، یکشنبه آینده، درهفته پانزدهم لیگ برتر فوتبال ایران، برای هفتاد و نهمین بار مقابل هم قرار می گیرند. تیم پرسپولیس در حال حاضر با ۱۹ امتیاز در رده هشتم و استقلال با ۲۴ امتیاز در رده پنجم جدول لیگ برتر ایران قرار دارند.

پیروزی در این مسابقه برای هر دو تیم حیاتی است چرا که علاوه بر بهبود موقعیت پرسپولیس و استقلال در جدول لیگ، باعث شکسته شدن طلسم چهار بازی بدون گل دو تیم خواهد شد.

به نظر شما نتیجه داربی هفتاد و نهم چه خواهد بود؟نتیجه این بازی چه تاثیری بر عملکرد دو تیم در ادامه لیگ خواهد گذاشت؟ آیا فکر می‌کنید این بازی جذابیت و حساسیت همیشگی خود را دارد؟

گروهی از کارشناسان فوتبال ایران معتقدند علت پایین بودن کیفیت داربی استقلال و پرسپولیس، حساسیت‌های بیش از اندازه این بازی است که رسانه‌ها مکتوب و تصویری ایران به آن دامن زدند.

اما برخی دیگر با مقایسه داربی‌های دهه ۶۰ و ۷۰ شمسی با مسابقه‌های اخیر دو تیم، معتقدند تکرار بازی‌های بدون گل، نتیجه کیفیت پایین فوتبال ایران است و برای بهتر شدن کیفیت مسابقه‌های دو تیم، باید شرایط کلی فوتبال ایران تغییر پیدا کند.

به نظر شما چرا چهار بازی قبلی این دو تیم بدون گل به پایان رسید؟ فکر می‌کنید تماشاگران از بازی این هفته استقبال خواهند کرد؟ بهترین خاطره شما از داربی پرسپولیس و استقلال چیست؟

هر دو تیم استقلال و پرسپولیس از ابتدای فصل جاری لیگ برتر فراز و نشیب‌های متعددی داشته‌اند؛ سرخ‌پوشان، بیش از رقیب آبی خود درگیر مسایل حاشیه‌ای بودند.

برکناری علی دایی از سمت سرمربیگری پرسپولیس در شهریور ماه و آمدن حمید درخشان، شاید مهمترین اتفاق این باشگاه از ابتدای فصل بوده باشد.

تیم استقلال نسبت به رقیب سنتی خود فصل آرام تری را سپری کردند، شاید تنها نکته حاشیه‌ای این تیم احتمال جدایی آندرانیک تیموریان از این تیم در نیم فصل باشد.

عملکرد پرسپولیس و استقلال را تا اینجای فصل چگونه ارزیابی می‌کنید؟ فکر می‌کنید مسائل حاشیه‌ای و مشکلات فنی چقدر بر کیفیت این بازی‌ها تاثیر گذاشته‌اند؟

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.