درباره حضور مربی خارجی در تیم‌های ملی پایه‌ فوتبال ایران چه فکر می‌کنید؟

حق نشر عکس ISNA

زلاتکو کرانچار پس از برکناری نلو وینگادا قرار بود هدایت تیم ملی امید ایران را بر عهده بگیرد ولی به گفته حبیب کاشانی مدیر تیم ملی امید "کمیسیون تائید مربی خارجی" وزارت ورزش با حضور این مربی مخالفت کرد.

دبیر کل کمیسیون تایید مربیان خارجی وزارت ورزش درباره دلایل اصلی مخالف خود با کرانچار صحبتی نکرده ولی گفته است که "وظیفه دارد رزومه همه مربیان را را بررسی کند و فوتبال با رشته‌های دیگر برای ما تفاوتی ندارد."

درباره مخالفت وزارت ورزش با حضور زلاتکو کرانچار به عنوان سرمربی تیم ملی امید چه فکر می‌کنید؟ آیا زلاتکو کرانچار گزینه مناسبی برای هدایت تیم ملی امید است؟ درباره کمیسیون تایید مربی خارجی وزارت ورزش چه فکر می‌کنید؟

وزارت ورزش در چند ماه اخیر بارها از عملکرد فدراسیون فوتبال انتقاد کرده بود و آن را جزیره جداگانه برای خود توصیف کرده بود. نقطه اوج این اختلاف‌ها زمانی بود که فدراسیون فوتبال علیرغم مخالفت وزرات ورزش قرارداد کارلوس کی‌روش را تمدید کرد.

بیش از ۴۰ سال از آخرین صعود تیم ملی امید ایران به المپیک می‌گذرد، در این مدت هم مربیان خارجی و هم مربیان ایرانی هدایت تیم ملی امید ایران را برعهده داشتند ولی در صعود به بازی‌های تابستانی ناکام بودند.

نلو وینگادا برخلاف نظر وزارت ورزش هدایت تیم ملی امید را برعهده گرفت ولی پس از کسب نتایج ضعیف در بازی‌های آسیایی از سمت خود برکنار شد، گفته می‌شود که وزارت ورزش ترجیح می‌دهد یک سرمربی ایرانی به‌عنوان سرمربی تیم ملی امید انتخاب شود.

عملکرد مربیان خارجی در تیم‌های ملی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ استفاده از مربیان خارجی چه خوبی ‌ها و بدی‌های دارد؟ به نظر شما تیم ملی امید برای صعود به المپیک چه کارهایی باید انجام دهد؟

در سال‌های گذشته دو گروه موافق و مخالف حضور مربی خارجی در فوتبال ایران بودند، برخی معتقدند مربی خارجی به نفع فوتبال ایران است و در بلند مدت باعث پیشرفت آن می‌شود.

اما مخالفان حضور مربی خارجی هم نظرات دیگری دارند، به نظر این گروه مربی خارجی بدون در اختیار داشتن امکانات لازم و همین طور شناخت از بازیکنان و شرایط فرهنگی آنها نمی توانند تغییری در فوتبال ایران بوجود بیاورند.

شما با کدام گروه موافق هستید؟ به نظر شما مربی تیم ملی امید باید ایرانی باشد یا خارجی؟

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.