مشاهدات و نظرات شما از رشوه و پول زیرمیزی در نظام درمانی ایران

وزیر بهداشت ایران با اشاره به اجرای کتاب جدید تعرفه‎های پزشکی از ۱۵ آبان ماه، از برخورد جدی با تخلفات پزشکی و دریافت‌های غیرمتعارف در سیستم پزشکی و درمانی خبر داده و گفته است که مجازات سنگینی برای این‌گونه دریافت‌های غیرمتعارف یا "زیرمیزی" توسط پزشکان، درنظر گرفته شده است.

حسن قاضی‌زاده هاشمی گفته که وزارت بهداشت به اینگونه پزشکان اجازه طبابت نخواهد داد و دریافت‌های غیرقانونی آنها "رشوه"محسوب می‌شود.

محمد آقاجانی، معاون درمان وزارت بهداشت هم با اشاره به افزایش پرداخت‌های غیرقانونی در سال‌های اخیر گفته است که در برخی موارد این مبالغ حتی ده‌ها میلیون تومان بوده است.

آیا شما هم تا حالا مجبور شده اید به پزشکان و کادر درمانی، پول زیرمیزی بدهید؟ بر اساس مشاهدات و تجربه‌های شما، هزینه‌های درمان چطور است؟ آیا شما توانایی پرداخت هزینه های درمانی را دارید؟

در سال‌های اخیر به ویژه در بخش جراحی، مبلغی به صورت جداگانه از حساب بیمارستان به حساب شخصی پزشکان ریخته شده است. معاون وزارت بهداشت گفته که از این به بعد قرار است هزینه ای خارج از حساب بیمارستان به پزشک پرداخت نشود و تمام پرداخت‌ها در قالب صورت حساب بیمارستان و بیمه باشد.

به گفته معاون درمانی وزارت بهداشت قرار است با همکاری بیمه‌های تکمیلی، وزارت بهداشت و دستگاه‌های نظارتی، "انظباط جدی مالی" در بیمارستان‌های خصوصی اجرا شود.

شما چقدر خوشبین هستید که نظام پزشکی بتواند جلوی دریافت‌های غیر متعارف یا "رشوه" در درمان را بگیرد؟

چقدر رشوه و پرداخت‌های غیرمتعارف ممکن است پروسه درمان شما را سخت کند؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.

Page not found - BBC Persian