شما چه راه حلی برای حل مشکل ورزشکاران سرباز پیشنهاد می‌کنید؟

حق نشر عکس isna

کارت معافیت بیش از ۵۰ بازیکنان حرفه‌ای فوتبال به گفته معاون اداره منابع انسانی نیروهای مسلح به دلیل "جعل مدرک" و "تقلب در پرونده پزشکی" باطل شده است.

این بازیکنان طبق اعلام سازمان وظیفه عمومی باید در "یگان های تابعه نیروهای مسلح" دوران سربازی خود را بگذرانند.

فکر می‌کنید نحوه واکنش مقامات سازمان وظیفه عمومی با این بازیکنان چگونه باید باشد؟ به نظر شما در ماجرای بررسی کارت‌های معافیت بازیکنان فوتبال ایران چه کسی مقصر است؟

از بهار سال گذشته بحث بازیکنانی که با جعل سند و مدرک سازی اقدام به گرفتن کارت معافیت کردند در فوتبال ایران مطرح شده است.

سازمان وظیفه عمومی ایران پس از بررسی اولیه پرونده این بازیکنان اعلام کرده بود بازیکنانی که کارت معافیت آنها مشکل داشته، باید با احتساب اضافه خدمت در یکی از تیم‌های نظامی تراکتورسازی، فجر سپاسی، ملوان و نیروی زمینی دوران سربازی خود را بگذرانند.

اما سازمان وظیفه عمومی تاکید کرده که با نظر سازمان نیروهای مسلح این بازیکنان تا انتهای فصل جاری فوتبال حق بازی در لیگ برتر و لیگ یک را ندارند. موسی کمالی معاون اداره منابع انسانی نیروهای مسلح ایران گفته: "مردم مخالف بازی کردن آنها هستند" و فرستادن این بازیکنان به تیم‌های نظامی "تبعیض" است .

درباره اظهار نظر معاون اداره منابع انسانی نیروهای مسلح چه فکر می‌کنید؟ آیا بازی در تیم‌های نظامی برای این بازیکنان امتیاز محسوب می‌شود؟

برخی از این بازیکنان مثل حسین ماهینی بازیکنان سابق تیم پرسپولیس و مهرداد پولادی بازیکن تیم الشحانیه قطر از بازیکنان اصلی تیم ملی ایران در جام جهانی بودند ولی با توجه به باطل شدن کارت معافیت حق حضور در تیم ملی برای شرکت در مسابقات جام ملت‌های آسیا ندارند.

نظر شما درباره محروم کردن این دو بازیکن از بازی در تیم ملی در آستانه جام ملت‌های آسیا چیست؟

گروهی معتقدند قوانین سختگیرانه خدمت وظیفه عمومی نباید باعث نابودی استعدادهای ورزشی شود و باید ورزشکاران حرفه‌ای امکاناتی برای خرید و یا خدمت حرفه‌ای پیدا کنند.

برخی هم با تایید اقدام سازمان وظیفه عمومی در مورد برخورد با بازیکنان و ورزشکاران متخلف معتقدند که ورزشکاران هیچ تفاوتی با دیگر اعضای جامعه ندارند و باید به خدمت وظیفه عمومی بروند.

شما با کدام گروه موافق هستید؟ آیا ورزشکاران باید امتیاز خاصی در مورد خدمت وظیفه عمومی برخودار باشند؟

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.

Page not found - BBC Persian