گروه‌های تندرو اسلامی و تاثیرشان بر جهان؛ نظرات شما

حق نشر عکس AP

هر ماه شمار زیادی از مردم جهان قربانی خشونت گروه‌های مسلح افراطی مانند گروه موسوم به «دولت اسلامی»، الشباب یا طالبان می‌شوند. خیلی از کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا مدت‌هاست که با این گروه‌ها در حال جنگند. گروه دولت اسلامی (داعش) با دولت‌های سوریه و عراق در حال جنگ است و الشباب با سومالی و کنیا. در حمله اخیر گروه الشباب، ده‌ها مسافر یک اتوبوس را در کنیا به جرم مسلمان نبودن کشتند. این گروه‌ها کشورهای غربی را به حمله‌های انتحاری تهدید می‌کنند و تهدیدی برای امنیت و صلح جهانی به حساب می آیند.

به نظر شما تاثیر جهانبینی و عملیات گروه‌های اسلامگرای افراطی در جهان چه خواهد بود؟ آیا فکر می کنید تصویری که مردم جهان از مسلمانان دارند تحت تاثیر عملکرد این گروه‌ها قرار گرفته است؟ اگر این طور فکر می‌کنید، این تصویر چطور قابل اصلاح است؟

صدها شهروند مسلمان کشورهای غربی برای پیوستن به گروه دولت اسلامی به سوریه و عراق می‌روند. خیلی از مسلمانان تندرو هم طرفدار جهانبینی و روش حکومت داری خشونت آمیز این گروه‌ها هستند.

به نظر شما چرا این نوع جهانبینی اسلامی افراطی در میان عده ای از مسلمانان طرفدار دارد؟

آیا فکر می کنید مبارزه با گروه‌های مسلح افراطی تنها از راه نظامی امکان پذیر است؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.