نظر شما درباره عملکرد تیم ملی فوتبال زنان افغانستان

حق نشر عکس AFP

هفت سال از تشکیل تیم ملی فوتبال زنان افغانستان می‌گذرد؛ این تیم در سال ۲۰۱۰ برای نخستین بار در یک تورنمنت بین‌المللی، مسابقات قهرمانی جنوب آسیا، شرکت کرد و در مرحله گروهی حذف شد. اما دو سال بعد، این تیم در دومین حضورش در مسابقات قهرمانی جنوب آسیا توانست به مرحله نیمه نهایی راه یابد.

تیم ملی فوتبال زنان افغانستان ماه گذشته با ۲۰ بازیکن و ۶ مربی و کادر فنی، بار دیگر وارد مسابقات قهرمانی جنوب آسیا شد. ۹ بازیکن این تیم از میان افغان‌های مقیم کشورهای ایران، آمریکا و اروپایی بودند و ۱۱ بازیکن دیگرش از باشگاه‌های فوتبال در داخل افغانستان برگزیده شده بودند. با اینکه انتظار می‌رفت این تیم بتواند موفقیت‌های سال ۲۰۱۲ را بار دیگر تکرار کند، اما این مسابقات را با شکست‌های سنگین از حریفانش بنگلادش،‌ مالدیو و هند در مرحله گروهی ترک کرد.

به نظر شما چرا تیم فوتبال زنان افغانستان نتوانسته است روند پیشرفت خود را ادامه دهد؟ دلیل شکست های اخیر این تیم چیست؟

پس از شکست‌های سنگین تیم ملی فوتبال زنان افغانستان در مسابقات قهرمانی جنوب آسیا ۲۰۱۴، فدراسیون فوتبال افغانستان این تیم را منحل کرد تا به زودی تیم تازه‌ای با ساختار و بازیکنان تازه تشکیل دهد.

شما فکر می‌کنید با تغییر بازیکنان و مربیان،‌ تیم ملی فوتبال زنان نتایج بهتری خواهد گرفت؟ پیشنهاد شما برای عملکرد بهتر این تیم چیست؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.

Page not found - BBC Persian