لحظه‌های ورزشی ماندگار سال ۲۰۱۴ از نظر شما

حق نشر عکس Reuters

تقویم ورزشی سال ۲۰۱۴ میلادی با تمام رویدادهای ریز و درشت ورق خورد و به تاریخ پیوست. جام‌جهانی فوتبال برزیل، مسابقات فرمول یک ، رقابت‌های تنیس در جام‌های گوناگون در جهان، مسابقات جهانی والیبال، بازیهای آسیایی اینچان و مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران در سالی که گذشت از مهمترین رویدادهای ورزشی سال بودند.

در قالب این رویدادها اما، لحظه‌های خارق‌العاده‌ای رقم خورد که در تاریخ ورزشی سال ماندگار شد و درست مثل یک تصویر خاص در قاب آن رویداد ورزشی هنوز می‌درخشد. نتیجه باورنکردنی برد ۷-۱ آلمان از برزیل، پیروزی دراماتیک لوئیس همیلتون در مسابقات فرمول یک، اوج گرفتن دوباره راجر فدرر به مسابقات تنیس و کسب عنوان قهرمانی جام دیویس، ناکامی سعید عبدولی در مسابقات کشتی بازیهای اینچان کره در پی تصمیم بسیار بحث‌برانگیز داوران، کسب عنوان قهرمانی آسیا و چهارمی جهان در والیبال برای ایران و پیروزی تیم پرسپولیس بر استقلال در لیگ برتر فوتبال ایران پس از بیش از سه سال از جمله این لحظه‌های ماندگار تلخ و شیرین برای دوستداران رویدادهای ورزشی هستند.

از اشک‌های داوید لویز برزیلی در پایان بازی با آلمان، بغض سعید عبدولی بر روی تشک کشتی وقتی با انگشت اشاره داوران را به خدا حواله می‌داد تا قهقهه‌های محمد موسوی و سعید معروف در پیروزی تیم والیبال ایران مقابل ایتالیا و مدال‌آوری زنان ایران در مسابقات آسیایی از لحظه‌های ماندگار ورزشی ایران در سالی که گذشت به حساب می‌آیند.

چه لحظه‌ای از رویدادهای ورزشی سال ۲۰۱۴ در خاطرات ورزشی شما ماندگار شد؟

وقتی به سالی که گذشت نگاه می‌کنید؛ کدام برد یا باخت در ذهن شما ثبت شده است و چرا؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.