صد روزگی دولت وحدت ملی در افغانستان؛ نظرات شما

حق نشر عکس REUTERS

سه‌شنبه (۶ ژانویه/ ۱۶ جدی) صد روز از مراسم تحلیف و آغاز به کار اشرف غنی ریاست جمهوری و عبدالله عبدالله ریاست اجرائی دولت وحدت ملی افغانستان می‌گذرد، اما هنوز کابینه این کشور معرفی نشده است. در این صد روز، در حالیکه چانه زنی‌های سیاسی برای تشکیل کابینه پشت پرده در جریان بوده است، مخالفان مسلح دولت افغانستان هم از تمام توان خود برای بی ثبات کردن اوضاع این کشور استفاده کردند و شهرهای افغانستان شاهد حملات انتحاری کم سابقه‌ای بوده است.

درباره عملکرد دولت وحدت ملی، به ویژه رئیس جمهوری در صد روز گذشته چه فکر می‌کنید؟

امضای توافقنامه امنیتی با آمریکا یک روز پس از مراسم تحلیف، خلع تمامی والی‌ها و وزرا از مقامشان و انتصاب آنها به عنوان سرپرست، بازگشایی پرونده کابل بانک، بازدید شبانه و سرزده از زندان مرکزی کابل در پلچرخی و دیدار با زندانیان و قول اجرای عدالت به آنها، برکناری حدود سی مقام محلی هرات از جمله تمامی فرماندهان پلیس، دادستان و فرمانداران هرات از جمله اقدامات رئیس جمهور افغانستان در صد روز گذشته بوده است. اما از سوی دیگر منتقدان دولت وحدت ملی معتقدند که دولتی که هنوز کابینه‌اش را تشکیل نداده، عملا کاری نکرده است.

چقدر عملکرد اشرف غنی و دولت وحدت ملی در این مدت، انتظارهای شما را برآورده کرده است؟

کارنامه اشرف غنی در صد روز اول، باعث خوشبینی شما نسبت به ادامه کار او و دولت وحدت ملی می‌شود، یا بدبینی؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.