پیش‌بینی شما درباره عملکرد ایران در مسابقات جام ملت‌های آسیا

حق نشر عکس

شانزدهمین دوره مسابقات جام ملت‌های آسیا جمعه ۹ ژانویه (۱۹ دی) شروع می‌شود. ایران با امارات، قطر و بحرین هم گروه است و اولین بازی‌اش را یازدهم ژانویه (۲۱ دی) با بحرین انجام خواهد داد.

پیش‌بینی شما درباره نتیجه بازی ایران و بحرین چیست؟

کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی ایران در آستانه آغاز مسابقات به خبرنگاران گفت: «پس از جام‌جهانی پیشرفتی نداشته‌ایم زیرا آن آمادگی‌ که مورد نیاز این رقابتهاست را کسب نکرده‌ایم. از نظر رنکینگ فیفا تیم اول آسیا هستیم گرچه در آماده‌سازی، تیم آخر اینجا به شمار می‌رویم».

تیم ملی فوتبال ایران پس از جام جهانی فقط دو بازی تدارکاتی برگزار کرده است این در حالیست که تیم های هم گروه ایران اردوهای تدارکاتی خوبی داشته‌اند و چندین بازی تدارکاتی را تجربه کردند تا برای مسابقات جام ملت‌های آسیا آماده شوند. کارشناسان فوتبال معتقدند نداشتن بازی‌های دوستانه کافی و اردوهای مناسب و مسائل حاشیه‌ای فوتبال ایران موجب شده تیم ملی ایران آمادگی لازم را برای موفقیت در این دوره از مسابقات را نداشته باشد.

آیا به نظر شما تیم ملی فوتبال ایران می‌تواند از گروه خود صعود کند یا قهرمان این دوره از مسابقات شود؟

منتقدان کارلوس کی روش معتقدند او باید از نیروهای جوان در ترکیب اصلی تیم ملی استفاده کند، ترکیبی را که در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ استفاده کرد، تغییر دهد و از این تورنمت برای شکل دادن شالوده تیم برای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه استفاده کند. اما برخی معتقدند مسئولان فدراسیون فوتبال ایران تنها دنبال نتیجه‌گیری کوتاه مدت در این دوره از مسابقات هستند و به همین دلیل سرمربی تیم ملی فوتبال ایران هم ترکیب تیمش را با کمترین ریسک موجود خواهد چید.

تیم ملی فوتبال ایران در چهار دهه اخیر نه تنها قهرمان جام ملت‌ها نشده، بلکه از راهیابی به فینال هم باز مانده است.

به نظر شما باید هدف اصلی فدراسیون و کی‌‌روش موفقیت تیم ملی ایران در این دوره از مسابقات باشد، یا فکر می‌کنید هدف اصلی باید برنامه ریزی طولانی مدت برای موفقیت تیم ملی در جام جهانی آینده باشد؟

آیا به نظر شما کارلوس کی‌روش باید ترکیب جام جهانی را حفظ کند یا بازیکنان جوان‌تر یا تازه‌وارد را هم به زمین بفرستد؟

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.