تابعیت دوگانه وزیران پیشنهادی افغانستان چقدر برایتان مهم است؟

حق نشر عکس ARG

مجلس نمایندگان افغانستان گفته است که به صلاحیت هفت تن از وزیران پیشنهادی دولت وحدت ملی افغانستان، به دلیل داشتن تابعیت دوگانه رسیدگی نمی‌کند و این افراد، اجازه ندارند برای شرکت در جلسه پرسش و پاسخ نمایندگان با وزیران پیشنهادی، به مجلس بروند.

قانون اساسی افغانستان، تصمیم‌گیری درباره تابعیت دوگانه وزیران را به مجلس نمایندگان واگذار کرده و گفته که مجلس می‌تواند تابعیت دوگانه وزیران را بپذیرد یا رد کند. اما این بار، مجلس نمایندگان پیش از معرفی وزیران پیشنهادی اشرف غنی اعلام کرده بود که تابعیت دوگانه را نمی‌پذیرد.

شما درباره این تصمیم مجلس افغانستان چه فکر می‌کنید؟ افغانستان بیش از سه دهه گذشته را درگیر جنگ و ناآرامی بوده و میلیون‌ها افغان به خارج از کشور، از جمله اروپا و آمریکای شمالی مهاجرت کرده اند. شماری از آنها در این کشورها درس خوانده‌اند و در رشته های مختلف تخصص دارند. از سوی دیگر عده‌ای معتقدند که افغان‌هایی که تابعیت غیر از افغانستان دارند، تعهد جدی به این کشور ندارند و با اندک تحول و روبرو شدن با مشکلات، ممکن است مردم این کشور را تنها بگذارند و به کشور دوم خود بازگردند.

شما با کدام نظر موافقید؟ موضوع تابعیت دوگانه وزیران پیشنهادی، چقدر برایتان مهم است؟ از نظر شما، اولویت باید با دانش و تخصص وزیران پیشنهادی باشد، یا تابعیت شان؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.