بررسی عملکرد کی‌روش و آینده تیم ملی فوتبال ایران از نگاه شما

حق نشر عکس v

در روزهای گذشته و پس از حذف تیم ملی فوتبال ایران از جام ملت‌های آسیا، بحث‌های زیادی درباره ماندن یا رفتن کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی در گرفت. برخی منتقدان، به دلیل عدم صعود تیم به مرحله نیمه نهایی، حرف از لغو قرارداد کی‌روش می‌زدند. مذاکرات کی‌روش با علی کفاشیان، رئیس فدارسیون فوتبال هم به شایعات دامن زد. اما بیشتر شرکت کنندگان در نظرسنجی‌های صداوسیما و برخی رسانه‌های داخل ایران طرفدار حفظ کی‌روش بودند و در نهایت آقای کفاشیان از تداوم همکاری با کی‌روش خبر داد.

آیا شما از باقی ماندن کی‌روش در سمت سرمربیگری تیم ملی ایران راضی هستید یا فکر می‌کنید فدراسیون فوتبال باید با پرداخت یک سال حقوق کی‌روش، قرارداد او را لغو می‌کرد؟

منتقدان کی‌روش می‌گویند او هزینه فراوانی روی دست فدراسیون گذاشته اما کار زیادی نکرده و با مربی ایرانی نیز می‌شد همین نتیجه را در جام ملت‌ها گرفت. آنها همچنین می‌گویند سیستم مورد علاقه کی‌روش دفاعی است که برای این دسته از منتقدان جذاب نیست.

اما طرفداران کی‌روش می‌گویند او بخشی از تیم را جوان کرده، با بازیکن سالاری مقابله کرده و در بازی‌های اخیر، بازیکنان ترکیب اصلی و ذخیره همه در خدمت تیم بوده‌اند و بین اعضای تیم انسجام و همدلی وجود داشته است. به نظر طرفداران کی‌روش، باید کار با او را ادامه داد تا تیم برای جام جهانی روسیه آماده شود.

نظر شما درباره انتقادهایی که از عملکرد کی‌روش می شود، چیست؟ نقاط قوت و ضعف عملکرد کی‌روش از نظر شما چیست؟

علی دایی، سر مربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران در مصاحبه اخیرش درباره کی‌روش گفته است "همه جای دنیا مربی تیم ملی مونتاژکار است. ابزاری که مربیان باشگاهی فراهم می‌کنند را کنار هم می‌چیند و تیم میسازد، اما بازیکنسازی وظیفه او نیست که بگوییم فلان مربی چیزی به فوتبال ما اضافه نکرده. بازیکن اگر تا 30 سالگی چیزی یاد نگرفته مربی تیم ملی چه چیزی باید به او اضافه کند؟" او در ادامه گفته است: " تیم ملی محصول باشگاه‌هاست و باشگاه‌ها در همه جای دنیا محور توسعه فوتبال هستند. وقتی در باشگاه کار پایه‌ای نمی کنیم، تیم ملی چه باید کند؟"

نظر شما درباره صحبت‌های علی دائی چیست؟ به نظر شما عدم موفقیت تیم ملی در جام ملت‌ها چقدر به دلیل نبودن امکانات و توسعه نیافتن ظرفیت فوتبال ایران در سطح پایه‌ای بوده و چقدر به دلیل عملکرد کی‌روش؟به نظر شما برای موفقیت تیم ملی و گرفتن نتایج بهتر در آینده، چه اقداماتی باید صورت بگیرد؟

اگر دوست دارید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.