آیا در پرونده محمدرضا رحیمی، عدالت اجرا شده است؟

حق نشر عکس khamenei.ir

با قطعی شدن حکم محمدرضا رحیمی در دیوان عالی کشور، معاون اول رئیس جمهوری ایران در دولت محمود احمدی‌نژاد باید به جرم اختلاس، ارتشاء و سو استفاده از قدرت، ۵ سال و ۹۱ روز را در زندان بگذراند و چند میلیارد تومان بابت رد مال و جریمه بپردازد.

آیا شما از روند رسیدگی به پرونده معاون اول رئیس جمهوری پیشین ایران راضی هستید؟ آیا به نظر شما عدالت در این باره اجرا شده‌است؟

به نظر شما چه عاملی باعث شد که جمهوری اسلامی به محاکمه مرد شماره دوی نزدیک‌ترین دولت به رهبر نظام تن دهد؟

در تابستان سال ۱۳۹۰، و زمانی که برخی نمایندگان مجلس خواهان برخورد قضایی با معاون اول رئیس جمهوری بودند، آقای احمدی‌نژاد جلوی این برخورد را گرفت و گفت "کابینه خط قرمز است". اما اکنون که آقای رحیمی محکوم به زندان شده، دفتر آقای احمدی‌نژاد می‌گوید این موضوع "هیچ ارتباطی با دولت و حتی دوره خدمت ایشان در دولت‌های نهم و دهم ندارد". محمدرضا رحیمی از این موضع رئیس قبلی‌اش انتقاد کرده و گفته محکومیت او، "انگیزه سیاسی دارد".

به نظر شما چرا در سال ۱۳۹۰ به اتهام‌های آقای رحیمی رسیدگی نشد؟

درباره موضع‌گیری آقای احمدی‌نژاد چه فکر می‌کنید؟ آیا گفته محمدرضا رحیمی درباره "انگیزه سیاسی" محکومیتش را تایید می کنید؟

محمدرضا رحیمی با انتشار نامه ای به نقش خود در انتقال یک میلیارد و دویست میلیون تومان پولِ اهدایی یک سرمایه دار به ۱۷۰ نامزد اصولگرای انتخابات مجلس هشتم اشاره کرد. اما تلاش برای انتشار فهرست این نمایندگان که از آقای رحیمی "پول گرفته‌اند"، در مجلس با شکست مواجه شد و به گزارش خبرگزاری فارس، نامه جمع آوری امضاء برای این کار، در مجلس پاره شد.

با وجود اینکه دولت محمود احمدی‌نژاد، از حمایت گسترده رهبر و محافل محافظه‌کار در ایران برخوردار بود، اما برخی "اصولگرایان" می‌گویند معاون اول این دولت را نمی‌توان به جریان اصولگرا نسبت داد.

شما فکر می‌کنید پرونده محمدرضا رحیمی و اتهام‌هایش در همین‌جا بسته می‌شود یا پای عده دیگر هم به میان کشیده خواهد شد؟

آیا چنین اراده‌ای در نظام قضایی ایران می‌بینید که دیگر جوانب ذی‌نفع در این پرونده را هم به محاکمه بکشاند؟

اگر دوست دارید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.