مشکلات و دغدغه‌های معلم‌ها در ایران؛ تجربه‌ها و نظرات شما

حق نشر عکس ILNA

به تازگی تعدادی از معلم‌ها در شهرهای اسلامشهر، رباط کریم، شهر قدس، کرج، شهریار، شیراز، شاهرود، سقز، بانه و مریوان در اعتراض به آنچه که مشکلات معیشتی و صنفی عنوان شده، از رفتن به کلاس‌های درس خودداری کردند و در برخی شهرها دست به تحصن زدند.

خبرگزاری ایلنا به نقل از یک فعال حقوق صنفی معلمان، نگرانی از ناکافی بودن بودجه پیشنهادی دولت برای وزارت آموزش و پرورش در سال آینده و تردید درباره امکان پرداخت افزایش ۱۴ درصدی حقوق را دلیل این تجمعات عنوان کرد. این فعال صنفی که نخواسته نامش فاش شود، گفته: "در حالی که بودجه برخی نهادهای خاص در سال آینده بیش از ۶۰ درصد افزایش پیدا کرده‌ است، معلوم نیست دولت برای افزایش حدوداً ۲۰ درصدی بودجه آموزش و پرورش چه توجیهی دارد."

مساله میزان حقوق تنها دغدغه و عامل تجمع‌های اعتراضی معلمان نبوده و آزمون های استخدامی معلمان، نوع قرارداد آنها و نداشتن امنیت شغلی از دیگر مشکلات معلمان عنوان شده است.

گزارشی در این باره را در سایت فارسی بی‌بی‌سی بخوانید.

آیا شما شاهد اعتصاب های معلمان بوده‌اید؟ درباره مشکلاتی که منجر به اعتصاب گروهی از معلمان در ایران شده است، چه فکر می کنید؟

همزمان با اعتراض‌های معلمان، نمایندگان مجلس ایران هم روز سه شنبه، ۷ بهمن، از توضیحات علی اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش درباره مطالبات معلمان قانع نشدند و به این ترتیب، وزیر آموزش و پرورش در معرض خطر استیضاح قرار گرفته است.

عملکرد وزیر آموزش و پرورش دولت حسن روحانی را چطور ارزیابی می‌کنید؟

اگر معلم هستید، خواسته‌ها و مشکلات شما چیست؟ برای رفع مشکلات صنفی خود، چه انتظاراتی از دولت دارید؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.