تجربه شما از فوریت‌های پلیسی

حق نشر عکس ISNS

در بسیاری از کشورهای جهان برای سهولت دسترسی مردم به کمک فوری پلیس، اورژانس و آتش‌نشانی شماره تلفن‌های سه رقمی تعیین شده است.

سرتیپ حسین ساجدی نیا، فرمانده پلیس تهران بزرگ اعلام کرده که هر روز حدود ۳۰ هزار تماس تلفنی با شماره کمک های فوری پلیس (تلفن ۱۱۰) برقرار و در همین رابطه حدود ۱۱ هزار عملیات پلیسی انجام می‌شود. او این اظهارات را در مراسم افتتاح خط مخصوصی برای ارسال پیامک مطرح کرد و گفت که مواردی بوده است که شهروندان با ورود سارق در وضعیتی بوده اند که امکان حرف زدن نداشتند برای همین سامانه پیامکی تاسیس شده است. به گفته او در حال حاضر اورژانس تهران و آتش‌نشانی سامانه پیامکی ندارند اما پلیس تهران آماده است که مسائل مربوط به این دو حوزه را هم دنبال کند.

در هر کجا که زندگی می‌کنید آیا شما تا کنون از خدمات فوریت‌های پلیس یا اورژانس استفاده کرده‌اید؟ شما چقدر به این سامانه ها اعتماد دارید؟

یکی از بزرگترین مشکلات خطوط تلفن فوریت‌های پلیس مزاحمت‌های احتمالی یا تلفن‌های نامربوط و غیرفوری است. به گفته فرمانده پلیس تهران بزرگ مزاحمت‌های تلفنی یا پیامکی شناسایی و مورد پیگرد قضایی قرار می‌گیرند. آقای ساجدی‎نیا میانگین حضور پلیس در صحنه را ۷ دقیقه اعلام کرد و گفته است که در مورد تماس‌ها و پیامک‌ها اصل بر صحت وقوع ماجراست و حتما به آدرس اعلام شده مامورانی فرستاده می‌شود.

اگر خود شما یا اطرافیان‌تان تا کنون به شماره اورژانس پلیس زنگ زده اید، سرعت عمل پلیس در شهر شما چطور بوده؟

آیا از نحوه رسیدگی پلیس، اورژانس یا ماموران آتش‌نشانی شهرتان راضی بودید؟

اگر مایلید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.