تیم ملی فوتبال افغانستان درمسابقات مقدماتی جام جهانی؛ نظرات شما

حق نشر عکس aff
Image caption تیم ملی فوتبال افغانستان

تیم ملی فوتبال افغانستان در مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و مسابقات جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ امارات با تیم‌های ژاپن، سوریه، سنگاپور و کامبوج هم‌گروه شده است. این در حالی است که هفت بازیکن این کشور از جمله اسلام امیری، کاپیتان تیم، بعد از بازی با قرقیزستان استعفا داده‌اند و گفته می‌شود سرمربی جدید این کشور قصد استفاده از آنان را ندارد.

نظر شما راجع به گروه افغانستان در این بازی‌ها چیست؟ فکر می‌کنید این تیم چقدر بخت صعود از گروهش را دارد؟

افغانستان به همراه چهار کشور دیگر آسیایی به دلیل مشکلات امنیتی نمی‌تواند میزبان مسابقات باشد. به گفته دبیر کل فدراسیون فوتبال افغانستان، کشورهای ایران، تاجیکستان، هندوستان و یا امارات متحده عربی به عنوان جانشین افغانستان برای بازی‌های خانگی در نظر گرفته شده‌اند و در صورت موافقت فیفا این کشورها میزبان مسابقات مختلف افغانستان خواهند بود.

به نظر شما کدام کشور برای میزبانی مسابقات افغانستان مناسب‌تر است؟ اگر بخواهید بازی‌های افغانستان را از نزدیک ببینید، گرفتن ویزا و مسافرت به کدام کشور برایتان آسان‌تر است؟

اسلوان اسکلزیچ، از۹ فوریه با فدراسیون فوتبال افغانستان قرارداد امضا کرد و هدایت تیم ملی این کشور را به عهده گرفت. بازی‌های افغانستان از حدود دو ماه دیگر آغاز می‌شود و تیم ملی این کشور تا قبل از آن باید آماده حضور در رقابت‌های انتخابی شود.

به نظر شما فدراسیون فوتبال افغانستان در راه آماده سازی تیم ملی این کشور باید چه کارهایی انجام دهد؟ چقدر حضور این مربی آلمانی را در پیشرفت فوتبال افغانستان و بهتر نتیجه گرفتن تیم ملی این کشور موثر می‌دانید؟

اگر دوست دارید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.