درباره عملکرد تکواندوی ایران در مسابقات قهرمانی جهان چه فکر می‌کنید؟

حق نشر عکس MEHR
Image caption تیم ملی تکواندوی ایران

تیم ملی تکواندوی مردان ایران با کسب سه مدال طلا و یک مدال برنز، قهرمان مسابقات قهرمانی جهان شد. در این رقابت‌ها که در روسیه برگزار شد، فرزان عاشورزاده، مسعود حجی زواره و مهدی خدابخش مدال طلا گرفتند و ابوالفضل یعقوبی هم برنز گرفت تا تیم مردان ایران با ۶۵ امتیاز برای دومین بار در تاریخ، قهرمان این تورنمنت شود. بیژن مقانلو، سرمربی تیم ملی ایران نیز به عنوان بهترین مربی جهان انتخاب شد.

نظر شما در باره دستاورد ایران از مسابقات قهرمانی جهان تکواندو چیست؟

تیم ملی تکواندوی ایران در سال ۲۰۱۱ برای نخستین‌بار در تاریخ توانست با به‌دست آوردن سه مدال طلا، یک نقره و دو برنز در کره‌جنوبی قهرمان جهان شود، اما به دلایل مختلف از جمله تغییر سر‌مربی تیم ملی تکواندو در سال منتهی به المپیک ۲۰۱۲ لندن، سهم تکواندوی ایران در آن مسابقات تنها یک مدال نقره بود که محمد باقری معتمد به دست آورد. اکنون و یک سال مانده به المپیک ریو، با این که رئیس فدراسیون تکواندوی ایران گفته است کادر فنی تیم ملی تا المپیک ۲۰۱۶ ریو باقی خواهند ماند، شماری از منتقدان نگران تکرار نمایش نه چندان موفق تکواندوی ایران در المپیک آینده هستند.

پیشبینی شما از نمایش ایران در المپیک ریو چیست؟ به نظر شما فدراسیون تکواندو برای ارائه نمایشی موفق در المپیک چه کاری باید انجام دهد؟

با این که تیم ملی تکواندوی بانوان ایران با کسب ۱۴ امتیاز در رتبه بیست و چهارم جهان ایستاد، کیمیا علیزاده در وزن منهای ۵۷ کیلوگرم صاحب مدال برنز شد. این اولین مدال تاریخ تکواندوی ایران در رقابت‌های قهرمانی جهان در بخش زنان بود.

نظر شما در مورد تکواندوی بانوان ایران چیست؟ فکر می‌کنید دلیل اختلاف سطح فنی بین تیم ملی تکواندو مردان با زنان ایران چیست؟

اگر دوست دارید در برنامه نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود.

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۷ و ۰۰۴۴۲۰۷۷۶۵۰۰۷۸

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.